Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tırnak izi ele verdi

  Hürriyet Haber
  08 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 08 Mart 1998 - 00:01

  Nuray Karabulut'un katili, tecavüze yeltendiği genç kadınla boğuşması sırasında yüzünde meydana gelen tırnak izleri sayesinde yakalandı.

  Nuray Karabulut, Adana'da bir diş hekiminin yanında sekreter olarak çalışıyordu. 25 yaşındaydı, hayat doluydu, seviyordu, seviliyordu, iyi kalpliydi... Ama, tüm bunlar her şeye yetmiyordu. Sonunda, iyi kalpliliğinin kurbanı oluyordu. Nuray, uzun süredir, bir eczanede çalışan 28 yaşındaki Murat Karabulut'u seviyordu. Sonunda 3 ay önce yaşamlarını birleştirdiler. Artık dünyalar onun olmuştu. Yaşamında yeni bir dönem başlamıştı. Nuray Karabulut, çevresinde güzelliği ve iyi kalpliliğiyle tanınıyordu. Yaşamının baharında bunun ölümüne neden olacağını nereden bilebilirdi?

  Takvimler 3 Şubat'ı gösterdiğinde, her zamanki gibi neşe içinde işyerine geldi. Diş Hekimi Mustafa Sarp'a gelen randevu taleplerine yanıt verip, hastaları ağırladı. Akşama doğru, yanında çalıştığı diş hekimi çıktıktan sonra, masasını toparlayarak, kendisi de evine gitmeye hazırlandı.

  Nuray Karabulut, tam çıkacağı sırada, kapının zili ısrarla çalmaya başladı. Kapıyı açtı, gelen apartman kapıcısı 46 yaşındaki Hilmi Yaşlı idi. Kapıcı, ödemek için telefon faturasını istiyordu. Genç kadın, ‘‘Fatura nerde hatırlayamadım. Seni bekletmeyeyim. Ben de zaten gitmeye hazırlanıyordum. Faturayı bulup, çıkarken sana veririm’’ dedi. Kısa bir süre sonra katili olacak olan kapıcıyı fazla bekletmek istememişti.

  Azrail'in ayağına gitti

  Ardından kader ağlarını örmeye başladı. Nuray Karabulut, telefon faturasını bulduktan sonra, çantasını alıp muayenehaneden çıktı. Zemin kattaki kapıcı dairesinin kapısını çalıp, beklemeye başladı. Kısa süre sonra kapıyı açan Hilmi Yaşlı, kolundan tuttuğu genç kadını, içeri çekti. Kapıyı kilitledikten sonra, uzun süredir göz koyduğu genç kadına saldırdı. Bir süredir eşinden ayrı yaşayan kapıcı, kötü emeline ulaşmak için genç kadına sarıldığında, büyük bir tepkiyle karşılaştı. Çırpınan, çığlıklar atan Nuray Karabulut, teslim olmamaya kararlıydı. Sonunda amacına ulaşamayacağını anlayan Hilmi Yaşlı, panik içinde kadının boğazını sıkmaya başladı. Nefessiz kalarak çırpınan genç kadın, bir süre sonra doyamadığı yaşama veda etti. Hilmi Yaşlı ise soğukkanlılıkla genç kadının cesedinin başında bekledi ve sabaha karşı sürükleyerek yandaki apartmanın bodrum katına attı.

  Yüzündeki izler ele verdi

  Nuray Karabulut'un cesedi, çok geçmeden bulundu. Soruşturma başlatan polis, cinayeti aydınlatmakta zorlanmadı. Yüzündeki tırnak izlerini gören polis, Hilmi Yaşlı'yı gözaltına alarak sorguladı. Önce suçunu inkâr eden Hilmi Yaşlı'nın dili, saatler süren sorgudan sonra yavaş yavaş çözüldü. Yaşlı, güzel sekreterle birlikte olmak istediğini, ancak karşı koyunca paniğe kapılarak öldürdüğünü itiraf etti. Tatbikat için olay yerine götürüldüğünde, vatandaşların linç etmek istediği Yaşlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Kapıcıya karşı koydu

  Nuray Karabulut, kendisine tecavüz etmek iseyen kapıcıya gücü yettiğince karşı koymaya çalıştı. Gözü dönmüş adamın elinden kaçmaya çalışıp çığlıklar attı. Nuray Karabulut tecavüzden kurtuldu ama, ölümden kurtulamadı.

  Mutlulukları uzun sürmedi

  Murat Karabulut ile Nuray Karabulut sevişerek evlendiler. Ancak genç çiftin mutluluğu fazla uzun sürmedi. 3 aylık evliyken genç kadın boğularak öldürüldü.

  O benim ilk ve son aşkımdı

  Yaklaşık 7 yıldır büyük aşk yaşadığı, 3 ay önce evlenerek mutlu bir yuva kurduğu karısı Nuray'ın ölümü eşi Murat'ı yıktı. Hâlâ cinayetin şokunu yaşayan eczacı kalfası Murat Karabulut, ‘‘Nuray, ilk ve son aşkım oldu. Hem kendisi, hem kalbiyle dünya güzeli bir insandı. Kalbi iyilik dolu, melek gibiydi. Böyle birisine nasıl kıyılır, anlayamıyorum. Artık karanlık bir dünyada yaşıyorum. O canavarın asıldığını görmek istiyorum’’ dedi.

  Savcı idam istiyor

  Önümüzdeki günlerde Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanacak olan Hilmi Yaşlı için Cumhuriyet Savcılığı idam talep etti. İddianamede, sanığın, gerçekleştirmek istediği emeline ulaşamadığı için, suçunu gizlemek amacıyla cinayeti işlediği kanaatine varan savcılık, TCK'nın 450/8 maddesi uyarınca sanığa idam cezası istedi.

  Paniğe kapılıp boğazını sıktım

  Savcılıktaki ifadesinde suçunu itiraf eden 2 çocuk babası kapıcı Hilmi Yaşlı, olay sırasında kendini kaybettiğini söyledi. Tatbikat yapılırken vatandaşların linç girişimiyle karşılaşan katil kapıcı Yaşlı, ifadesinde şunları söyledi:

  Niyetimi anladı

  ‘‘Benden muayenehanenin telefon faturasını yatırmamı istedi. Kendime hâkim olamayıp onunla olmak istedim. Makbuzu verirken göğüslerine dokundum. Benim niyetimi anladı, bağırmaya başladı. Bir anda paniğe kapıldı. Susturmak için boğazını sıkmaya başladım. Öldükten sonra üzerini gazete kâğıtlarıyla örttüm. Sonra da dışarı çıkıp bir süre bilinçsizce sokaklarda dolaştım. Döndükten sonra sabaha karşı saat 03.00 sıralarında ayaklarından çekerek bitişik apartmanın girişine cesedi attım. Kendimi kaybetmiştim. Yoksa o, beni tahrik edici bir şey yapmamıştı.’’

  Tahrik edici bir şey yapmamıştı

  Hilmi Yavuz, tecavüze yeltendiği genç kadın kendisine karşı koyunca paniğe kapıldı. Yavuz, boğazını sıkarak öldürdüğü Nuray Karabulut’un kendisini tahrik edici bir şey yapmadığını da itiraf etti.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı