Ege Haberleri

EGE

  Tire'den birlik mesajı

  Kamuran KIZILBOĞA / TİRE (İzmir), (DHA)
  09 Eylül 2015 - 12:17Son Güncelleme : 09 Eylül 2015 - 12:17

  İZMİR'in Tire İlçesi'nde, PKK'nın Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, binlerce kişinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi.

  Ellerinde Türk bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 5 bin kişi, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Ne mutlu Türküm diyene" sloganlarıyla teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı verdi. Çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Teröre Lanet ve Şehitleri Anma Yürüyüşü Platformu adına basın açıklaması yapan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük "Analar ağlamasın, ocaklar sönmesin, gencecik fidanlar devrilmesin. Ülkemizde barış, kardeşlik hakim olsun diyoruz" dedi. Sözleri sık sık alkışlarla kesilen Eskiyörük, şöyle devam etti:
  "Çok üzgünüz, çok öfkeliyiz. Her şehit haberinde millet olarak sonsuz acılara yeniden boğuluyoruz. Hepimizin yüreği yanıyor. Öncelikle vatanımızın birliği ve beraberliği için gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyan şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Analar ağlamasın, ocaklar sönmesin, gencecik fidanlar devrilmesin. Ülkemizde barış, kardeşlik hakim olsun diyoruz. Ülkemiz bu acıları, böylesine bir yangını asla hak etmiyor. Şunu herkes bilsin ki, ne kadar farklı düşünsek de "Söz konusu vatan olduğunda gerisi teferruattır. Türk Bayrağı altında, barış içinde yaşayacağımız aydınlık bir Türkiye tek dileğimiz."
  Eskiyörük'ün konuşmasını ardından ilçede bir süre terörü kınayan sloganlar atarak yürüyen gruba bazı vatandaşlar da evlerinin pencereleri ve balkonlarından destek verdi. Yürüşün ardından tekrar Cukmhuriyet Meydanı'na dönen grup, olaysız şekilde dağıldı.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı