Gündem Haberleri

  Tire'de vahşet

  Anıl ERTAN/TİRE (İzmir), (DHA)
  11.08.2006 - 11:30 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Tire İlçesi'nde kimliği belirsiz genç, boğazı kesilerek öldürüldü; cesedi, ormanla birlikte ateşe verilerek yakıldı.

  Dün Tire'nin Karateke Köyü Sıkmasuyu Mevkii'nde saat 15.28'de makilik ve zeytinlik alanda yangın çıktı. İhbar üzerine Tire İtfayesi'ne bağlı ekipler, yangına saat 15.48'de müdahale etti, kısa sürede söndürdü. Yanan 4 dekarlık zeytinlik ve makilik alan içinde inceleme yapılırken, yanmış bir erkek cesedi bulundu, jandarmaya haber verildi. 25-30 yaşlarındaki gencin boğazı kesilerek öldürüldüğü, daha sonra büyük olasılıkla cinayeti örtbas etmek için cesedinin yakıldığı belirtildi.

  KÜÇÜK KİRAZ DÜĞÜMÜ ÇÖZECEK

  Olay yerine gelen jandarma ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak vahşeti araştırmaya başladı. Gencin sağ kolunda ‘Küçük kiraz’ yazan bir dövme bulundu. Sol ve sağ elinin kırık olduğu anlaşılan cesedin yanında Hz. Ali'nin kılıcını simgeleyen bir kolye ve yüzük bulunması dikkat çekti. Ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, ölenin kimliği henüz belirlenemedi.

  TEK GÖRGÜ TANIĞI BİR ÇOBAN

  Cesedin bulunduğu yerde yangının başladığı sırada hayvanlarını otlatan, Karatekeli  31 yaşındaki çoban, araziden dumanlar yükseldiğinde Skoda ya da Lada marka beyaz bir otomobilin alevlerin yükselmesiyle birlikte bulunduğu tepeden hızla uzaklaştığını söyledi. Olayın şokunu üzerinden atamayan çoban güçlükle sakinleştirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı