MANİSA HABERLERİ

Tire Süt Kooperatifi’ne İnceleme Gezisi Gerçekleştirildi

IHA
30.07.2015 - 12:09Son Güncelleme :

YUNUSEMRE BELEDİYESİ KIRSAL HİZMETLER VE MUHTARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ, YUNUSEMRE İLÇESİNDE HAYVANCILIK İLE UĞRAŞAN ÜRETİCİLERE VE KOOPERATİF ÜYELERİNE DAHA İYİ HİZMET VERMEK İÇİN İZMİR’İN TİRE İLÇESİNDE BULUNAN TİRE SÜT KOOPERATİFİ’NE TEKNİK VE BİLGİ AMAÇLI İNCELEME ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Yunusemre Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürlüğü, Yunusemre ilçesinde hayvancılık ile uğraşan üreticilere ve kooperatif üyelerine daha iyi hizmet vermek için İzmir’in Tire ilçesinde bulunan Tire Süt Kooperatifi’ne teknik ve bilgi amaçlı inceleme ziyareti gerçekleştirdi.
Geziye Yunusemre Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürü Ramiz Çoban, Manisa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Şubesi kooperatiflerden sorumlu Mühendis Şaban Gürcan, Ziraat Mühendisi Mehmet Barut ve Hüseyin Türkoğlu ile Yeni Yağcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
İnceleme gezisinin oldukça faydalı geçtiğini vurgulayan, Kırsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürü Ramiz Çoban, “İzmir’in Tire ilçesinde bulunan Tire Süt Kooperatifi’nde organik olarak pastörize süt, organik yoğurt, organik beyaz peynir üretiminin yapıldığı kooperatif bünyesinde çalıştırılan kooperatif üyelerinin indirimli olarak yararlandığı akaryakıt istasyonu ve bu istasyonun yanında bulunan makine ve alet ekipman satış yerini inceleme imkanı bulduk. Ekipmanlar ile ilgili bilgiler aldık. Slaj yapım makinesini inceledik. Tire gezimiz oldukça faydalı geçti emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Üreticilerin örgütlenmesinin yanında kurumsal bir yapıda hareket ederek sürekliliğin sağlanması esastır. Bu durumu yerinde tespit etme imkanı bulduk.” dedi.
Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Örgütlenmeden sonra da kurumsal yapıya geçiş önemlidir. Giderek büyüyen kooperatifin belirli bir kuralları ve yaptırımlarının olması şarttır. Sütte soğuk zincirin yaygınlaşması için bakanlık desteğinin olması gerekmektedir. Ayrıca kooperatiflerin yaygınlaşması ve gelişmesini sağlamak için de desteklemelerin sadece kooperatiflere yapılması gerekir.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Tire Süt Kooperatifi’ne İnceleme Gezisi Gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tire Süt Kooperatifi’ne İnceleme Gezisi Gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı