« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tiran-Kayserispor maçından notlar

UEFA Kupası 2. Eleme Turu ilk maçında temsilcimiz Kayserispor ile Arnavutluk takımı Tiran arasında oynanan karşılaşmaya taraftarlar ilgi göstermedi. Tribünlere, "Türk kardeşlerimiz hoşgeldiniz” pankartı asılması dikkat çekti.

Oktay ENSARİ / TİRAN, (DHA)
SON GÜNCELLEME
10 bin kişilik Selman Stermasi Stadı’nda karşılaşmayı yaklaşık 2 bin 500 taraftar izledi. UEFA yetkilileri, kale arkaları ve açık tribünün bir bölümüne koltuk bulunmadığı ve oturma yerleri taştan olduğu için seyirci alınmasına izin vermedi. Maçta kapalı tribünle birlikte açık tribünün sandalyeli bölümlerine taraftar alındı.

Yağmur altında oynanan karşılaşmada, Tiran’da Kayserispor’un eski futbolcusu Sinani de ilk 11’de forma giydi.

Tribünlere, "Türk kardeşlerimiz hoşgeldiniz” pankartı asılması dikkat çekti.

Kayseri’den giden çok sayıda yönetici ve bürokratla, iş adamının yanı sıra az sayıda Türk futbolsever de tribünde yer alarak Kayserispor’a destek verdi.

Statta internet ve elektrik kablosu bulunmaması basın mensuplarının zorlanmasına neden oldu. Basın tribününde yeterli yer olmaması nedeniyle çok sayıda gazeteci karşılaşmayı merdivenlerde oturarak izledi.

Kaptan Bülent Bölükbaş’ın sarı kart cezası nedeniyle forma giyemediği karşılaşmada Kayserispor’un Ganalı futbolcusu Samuel Johnson sahaya kaptan olarak çıktı.

Bunları da Beğenebilirsiniz