Gündem Haberleri

  TIR şöförü, 40 metrelik viyadükten düşüp öldü

  Fırat KESKİNKILIÇ/EDİRNE, (DHA)
  21.10.2007 - 13:28 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL’daki bir uluslarası nakliye firmasında TIR şöförü olarak çalışan 42 yaşındaki Emin Altuntaş, Kapıkule'de bekleyen tekstil ürünü yüklü TIR'ını alıp Belçika'ya gitmek üzere, aynı firmada çalıştığı arkadaşının TIR'ı ile İstanbul'dan yola çıktı.

  Kapıkule'ye 12 kilometre kala oluşan kuyrukta beklemekten sıkılan Emin Altuntaş, Kapıkule'deki kendi TIR'ına gitmek için cep telefonuyla taksi çağırdı. Yolun karşı şeridinde durdurduğu taksiye binmek için karşıya geçmek isteyen Altuntaş, iki yolu ayıran orta refüjdeki demir bariyerin üzerinden atlamaya çalıştı. Ortada toprak bulunduğunu düşünen Altuntaş, karanlıkta farketmediği boşluğa adım atınca 40 metre yükseklikten düşerek yaşamını yitirdi.

  Olay, bugün saat 02.00 sıralarında TEM otoyolu üzerinde bulunan Tunca Viyadüğü'nde meydana geldi. Belçika'ya tekstil ürünü götüren aynı firmada çalıştığı şoför arkadaşı Ahmet Arık'ın TIR'ı ile İstanbul’dan yola çıkan Emin Altuntaş, Kapıkule’den TEM otoyoluna kadar uzanan 12 kilometrelik TIR kuyruğunda beklemekten sıkılınca, sınır kapısında bekleyen kendi TIR’ına gitmek için cep telefonu ile taksi çağırdı. Yaklaşık 15 dakika sonra kuyruğun karşı şeridine gelen 22 T 0218 plakalı taksiyi ıslık çalarak durduran Emin Altuntaş, taksinin orada beklemesini söyledi.

  Bu sırada arkadaşının TIR’ının içinde bulunan çantasını alan Altuntaş, şoför arkadaşı Ahmet Arık’a ‘İkimizin de kuyrukta beklemesine gerek yok. Ben gümrükte bekleyen diğer TIR’ı alıp yola devam edeyim’ dedi. Daha sonra kendisini bekleyen taksiye binmek için karşı şeride geçmek isteyen Emin Altuntaş, yol ortasındaki demir bariyerin üzerinden atlarken, karanlık nedeniyle fark edemediği viyadük boşluğuna adım atınca 40 metre yükseklikten elindeki çantalarla birlikte yere çakıldı. Olayı fark eden diğer TIR sürücülerinin haber vermesiyle viyadüğün bulunduğu alana gelen sağlık ekipleri, Emin Altuntaş’ın öldüğünü belirledi.

  TAKSİNİN DÖNÜP GELMESİNİ BEKLEMEMİŞ

  İstanbul’dan yükledikleri tekstil ürünlerini Belçikaya götürmek için Emin Altuntaş ile birlikte yola çıktıklarını belirten Ahmet Arık olayı şöyle anlattı:
  “TIR kuyruğu çok uzun olduğu için Emin beklemekten sıkıldı. Kapıkule’den bir taksi çağırarak gümrük sahasında bekleyen diğer TIR ile yola devam etmek istedi. Çağırdığı taksi ise karşı şeride geldi. Ben Emin Altuntaş’a ‘bekle taksi dönüp bu şeride gelsin’ dedim. Ancak beni dinlemedi ve karşıya geçmek istedi. Karanlık nedeniyle viyadük boşluğunu fark etmeyince de aşağıya düştü.”

  Olay yerine gelen cenaze aracı ile Emin Altuntaş’ın cesedi Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi morguna kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı