Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tıpkısının aynısı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Aynı acıyı, aynı üzüntü ve hırsı Ali Sami Yen'de biz G.Saray'a yaşatmıştık. Hani, G.Saray Başkanı Faruk Süren'in şu ünlü: ‘‘8.15'te lideriz’’ iddiasıyla böbürlenip tam o saatte kalelerinde Boliç'in golünü görüp bozum oldukları maçın aynısını pazar günü biz Kadıköy'de yaşadık. G.Saray'ı perişan edebileceğimiz maçta son dakikalara geldiğimiz sırada Hakan Şükür'ün golüyle yükten düşmüş karpuza döndük.

<ı>BOŞ ELEŞTİRİLER

Olayın dönüm noktası, 2-0 galipken ve de rakibi 10 kişi bırakmışken Erol'un hiç gerek yokken yaptığı penaltı ve hakemin de, ‘‘Fırsat bu fırsattır, dengeleri kurar, işi kurtarırım’’ deyip, ‘‘Kırmızı kartı çektiği an’’ oldu.

Ardından eleştiriler yapıldı Löw'e, ‘‘Metin'i çıkarıp Kemalettin'i almasaydı, Boliç'in yerine Sergio'yu alsaydı’’ diye. Bence boş. Löw, benzer değişimleri önceki maçlarda yapıp zafer getirmemiş miydi?

Bir derbi maçı berabere bitti. G.Saraylı dostlar hezimetten kurtulmanın sevinciyle zil takıp göbek attılar.

<ı>OLAY GELECEK HAFTA

Fener'in önünde hem lig, hem Avrupa maçları var. Hafta sonunda deplasmanda geçen yılın olaylı maçı Trabzon'a rövanşa gidiyoruz. Orada kulakları tıkayıp, maçımıza bakıp puanları almalıyız. Ardından da Parma'yı geçip turu atlamalıyız. Ondan sonrası gelir.

Demek ki, bu yılın dönüm noktalarından biri gelecek hafta... Bunu aşalım, 15 gün sonra düze çıkarız.

Hem unutmayalım, bizim Ali Sami Yen'de G.Saray'a hüzün yaşattığımız geçen yıl, onlar şampiyon olmuştu. Bu yıl Kadıköy'de biz üzüldük. Neden tıpkısının aynısı olup da biz şampiyonluğu kucaklamayalım?

Şampiyonluk da, Avrupa da, turlar da böylesine güzel oynayan takıma yakışır hani...Bunları da Beğenebilirsiniz