Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Tıp öğrencilerinden köylülere ücretsiz muayene

  DHA
  20 Mayıs 2017 - 15:00Son Güncelleme : 20 Mayıs 2017 - 15:12

  Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri 'Sağlık ve Etik Düşünce Topluluğu' adı altında Bursa´nın Karacabey İlçesi Karakoca Köyü'nde oturanlardan isteyenleri ücretsiz muayene etti.

  Tıp fakültesi öğrencileri köylüleri muayene etti. Uludağ Tıp Fakültesi'nden bir grup doktor ve öğrenci, bu yıl 18'ncisini yaptıkları 'Çadır Projesi'ni, Karacabey İlçesi Karakoca Köyü'nde, gerçekleştirdi. Köy okulunu cumartesi ve pazar günü sağlık merkezi olarak kullanan öğrenciler, rahatsızlığı bulunan köylüleri ücretsiz muayene ederken, ihtiyacı olanlara doktorlarının bilgisi doğrultusunda yine ücretsiz ilaç verdi.  Sağlık ve Etik Düşünce Topluluğu'nda yer alan Kalp Damar Cerrahisi uzmanı Dr. Fatih Avni Bayraktar, projenin öğrenci ve asistanlar tarafından tamamen gönüllü yapıldığına dikkati çekerek, "Bu projeyle tıp öğrencileri köylülere yardım etmenin yanı sıra, göreve başladıklarında kırsal alanda karşılaşabilecekleri durumları tanımış oluyor. Bu çalışmamız köylü vatandaşlarımızı memnun ediyor" dedi.

  Verilen ücretsiz sağlık hizmetinden mutlu olduklarını söyleyen köylüler ise, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci ve doktorlarına teşekkür etti.

   

   

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı