SAMSUN HABERLERİ

Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Departmanı Ve Genetik Tanı Laboratuvarı Yenilendi

IHA
14 Ekim 2015 - 11:37Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 11:38

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Departmanı ve Genetik Tanı Laboratuvarları yenilendi.

IHA

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Departmanı ve Genetik Tanı Laboratuvarları yenilendi.
Yenilenen ünitelerin açılışına Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr Süleyman Kaplan ve öğretim üyeleri katıldı. Açılışta ayrıca Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Mahmut Başoğlu ve Prof Dr Ahmet Tevfik Sunter, Hastane Merkez Müdürü ve Çocuk Hastanesi Başhekimi Prof. Dr Recep Sancak, Erişkin Hastanesi Başhekimi Mustafa Bekir Selçuk, Erişkin Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Rüştü Cankon Germiyanoğlu, Fakülte Sekreteri Mehmet Özçelik, Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Ayhan Dağdemir, Kan Bankası ve Çocuk Kök Hücre Merkezi Sorumlusu Prof. Dr Davut Albayrak ve hastane müdürleri de hazır bulundu.
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan konuşmasında hastalara daha iyi hizmet verebilmek için önemli uğraş veren Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr Gönül Oğur ve ekibine, bölümün tümüyle yenilenmesini sağlayan şirkete teşekkür etti. Şirket müdürü Ersin Erdoğan, şirket çalışanları Ayhan Güneş ve Bilge Deniz’e plaketleri takdim edildi.
Prof. Dr. Gönül Oğur, 2004 yılında kurulan Tıbbi Genetik AD ve Genetik Tanı Laboratuvarlarının kurulduğu tarihten bu yana hızla büyüyerek tüm Karadeniz Bölgesi’ne hizmet veren bir ünite haline geldiğini söyledi. Akan ayrıca bu gelişimde katkısı olan OMÜ yönetim kadrosuna teşekkür ederek, hizmetlerin gelişerek devam edeceğini umduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Departmanı Ve Genetik Tanı Laboratuvarı Yenilendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 11 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Departmanı Ve Genetik Tanı Laboratuvarı Yenilendi haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:48
  • Guneş
   05:41
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:35
  • Yatsı
   21:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı