ADANA HABERLERİ

Tıp Dünyasına Balcalı İmzası

IHA
30.09.2015 - 11:46Son Güncelleme :

ADANALI KARDİYOLOG KAZAKİSTAN’DA DÜNYACA ÜNLÜ MESLEKTAŞLARINA ” ATRİAL FİBRİLASYON” TEDAVİSİNİ ANLATAN “CANLI VAKA” ÜZERİNDE BİR SUNUM YAPTI.

IHA

Kazakistan’da yapılan ve dünyanın sayılı ülkelerinden ünlü uzmanların katıldığı Aritmi Kongresi’ne Türkiye’den katılan tek uzman olma unvanını alan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Mesut Demir damga vurdu.
Demir, kongrede gerçekleştirdiği sözlü sunum ve canlı bir vak’a üzerinde yaptığı uygulama ile katılımcılara son derece önemli bilgiler aktardı.
Başta Almanya, Rusya, Yunanistan, İsrail, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan olmak üzere birçok ülkenin Kardiyoloji uzmanlarının katıldığı ve Kazakistan’ın ev sahipliğini yaptığı Kongre toplam 5 gün sürdü.
Dünyanın sayılı Kardiyologları’nın çeşitli sunumlar yaptığı Kongre’nin ikinci gününe ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Mesut Demir damga vurdu.
Demir, “Atrial fibrilasyon” tedavisi konusunda önce sözlü bir sunum yaparken ardından da “Atrial fibrilasyon” tedavisini canlı vak’a üzerinde uygulamalı olarak gerçekleştirdi. Katılımcılar ise canlı vak’a sunumunu iç yayın düzeneğiyle izleme fırsatı buldu. Demir’in sunumu katılımcılardan tam not aldı.
Bu önemli Kongre’ye katılan tek Türk doktor olan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Mesut Demir, kendi alanlarında tıbbın geldiği son noktayı böylesine önemli bir toplantıda değerli meslektaşlarına aktarıyor olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Demir ayrıca burada Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi olarak Türkiye’yi temsil etmenin de gururunu yaşadığını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Tıp Dünyasına Balcalı İmzası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tıp Dünyasına Balcalı İmzası haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı