Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tinerci dehşetinin cezası isyan ettirdi

  Taylan YILDIRIM/ İZMİR (DHA)
  05 Ekim 2011 - 11:43Son Güncelleme : 05 Ekim 2011 - 11:43

  İZMİR’in Çankaya semtinde, ağabeyi ile birlikte dolaşan Cüneyt Şendoğan’ı, bir travesti ile konuştuğu sırada "Ona vereceğin parayı bize ver" diyerek taciz ettikten sonra bıçaklayarak öldürmekten yargılanan 16 yaşındaki sanıklardan E.A. 10 yıl, M.A. ise 5 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklardan M.A. tutuklu kaldığı bir yıllık süre süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi. Kardeşi gözleri önünde öldürülen İsmail Şendoğan karara isyan ederek, "Kardeşimin canının bedeli bu olmamalıydı" dedi.

  Olay geçen yıl 13 Eylül’de saat 02.00 sıralarında Fevzipaşa Caddesi 136 numara önünde meydana geldi. Ağabeyi 27 yaşındaki İsmail Şendoğan’la bir süre Birinci Kordon’da dolaşan 21 yaşındaki Cüneyt Şendoğan, evlerine gitmek için yola çıktı. Bu sırada daha önceden tanıdığı travesti Ü.K. ile karşılaşınca kaldırım üzerinde sohbet etmeye başlayan Cüneyt Şendoğan, yanlarına gelerek kendisine "Ona vereceğin parayı bize ver" diyen iki kişiyle tartıştı. Tartışmanın ardından biraz ileride bekleyen iki zanlının, ikinci kez çıkan tartışmada bıçakla kalbinden ve kolundan ağır yaraladığı Cüneyt Şendoğan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

  KATİLLER TİNERCİ ÇOCUKLAR

  Olayın ardından araştırma başlatan polis, ağabey İsmail Şendoğan ve travesti Ü.K.’nın verdiği bilgilerle, zanlıların kimlikleri belirlemeye çalıştı. Güvenlik kamerası görüntülerinden olay yerinden kaçarken görülen iki saldırganın bulunması için Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, araştırma başlattı. Görgü tanığı travesti Ü.K. ile yapılan araştırmalar sırasında uçucu madde kullanan kişilerin yoğun olarak bulunduğu Basmane semtindeki sokak aralarında zanlılardan 16 yaşındaki M.A. yakalandı. M.A.’nın verdiği bilgilerle de, olayda bıçağı kullandığını söylediği arkadaşı 16 yaşındaki E.A., Bornova ilçesindeki evinde gözaltına alındı.

  BİRİ SERBEST, DİĞERİNE 10 YIL HAPİS

  Olayın ardından tutuklanan ve uçucu madde kullanan M.A. ile E.A. hakkında, adam öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. 2’nci Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde gürülen davada suça sürüklenen çocuk olarak kabul edilen sanıklardan M.A. 5 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Tutuklu kaldığı bir yıllık süre süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi. E.A. ise, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  AĞABEYİ İSYAN ETTİ

  Olayda kardeşi gözleri önünde öldürülen İsmail Şendoğan, karara isyan etti. Kararı temyiz edeceklerini söyleyen İsmail Şendoğan, "Kardeşimin canının bedeli bu olmamalıydı" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı