Teknoloji Haberleri

  Tinder kalp atışına göre eşleştirecek

  Hürriyet Haber
  09.07.2015 - 15:10 | Son Güncelleme:

  Çöpçatanlık uygulaması Tinder, artık kalp atış hızınıza göre eşleştirme yapacak; böylece duygularınızda ne kadar samimi olduğunuzu uygulama öğrenmiş olacak.

  Belli kişi sayısıyla sınırlı olmak üzere ücretsiz olarak hem Android hem de iOS platformunda kullanılabilen Tinder, 2 kilometreden 150 kilometreye kadar olan mesafe içinde aradığınız cinsiyete göre kız ya da erkek arkadaş bulmanızı sağlıyor.

  Eşleştirmenin olması sadece sizin bir kişiyi beğenmenize bağlı değil. Aynı zamanda o kişinin de sizin profilinizi beğenmesi gerekiyor. İki kişi birbirini beğendiğinde ise 'Match' yani eşleşme olayı tamamlanmış oluyor. Bundan sonra da iki kişi arasında mesajlaşma başlıyor. Siz bir kişinin fotoğrafını beğendiğinizde ona herhangi bir bildirim gitmiyor ve o sizin fotoğrafınızı beğenene kadar da bu durumdan haberi olmuyor. Bu nedenle mutlak suretle iki kişinin birbirini beğenmesi şart ve ancak o şartla eşleşme mümkün oluyor.

  APPLE WATCH İLE NABIZ DEVREYE GİRİYOR

  Mobil çöpçatanlık uygulaması Tinder, platforma gelen güncelleme sayesinde kullanıcların kalp atışlarını ölçecek ve eşleşme bu yöntem ile yapılacak.

  'Kalp atışı yalan söylemez' parolası ile tanıtılan yeni özellik kullanıcının kalp atışı yüksekse eşleşme yapıyor, düşükse eşleşme işlemini gerçekleştirmiyor.

  Bu özelliğin önümüzdeki haftalarda Apple Watch'un ardından Android işletim sistemi ile çalışan akıllı saat modellerine de gelmesi bekleniyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı