« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Timsah'ın dişleri

TRABZONSPOR etkili, Bursaspor ise temkinli başlıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

CSKA Moskova hezimetinin etkilerini üzerinden atmışa benzeyen bordo mavililer bir an önce gol bularak rahatlamanın peşinde. Ama Timsahlar, kısa sürede Karadeniz Fırtınası’nın hızını kesmeyi beceriyor ve oyuna ağırlığını koyarak dişini gösteriyor. Trabzonspor ise sezon başından bu yana oynadığı gibi normal hayatına dönüyor. Yani her topu alan Burak’a atıyor. “Nasıl olsa Burak gol atar” diyerek. Penaltı da olsa, Serdar Aziz’in ikramı da olsa Burak görevini yine yapıyor.
Trabzonspor’un forveti çalışmayınca işler karışıyor. Orta saha zaten evlere şenlik. Hala neden ilk onbirde sahaya çıktığını anlayamadığım Alanzinho yine kendine oynamaya çalışıyor, ancak onu da becere-miyor. Colman, bildiğiniz gibi, sorumluluğu sevmiyor. Adrian ve Halil ise sadece geziniyor.

Bekliyoruz ama ‘tık’ yok

Yani makinenin en önemli dişlileri çalışmıyor. Hal böyle olunca Trabzonspor’un gol şansı mucizelere kalıyor. Maçın ilk 10 dakikasında rakibini çözen Bursaspor ise 35 dakika tek kale oynuyor ancak gol bulamıyor.
Timsahlar, ilk yarıda yapamadıklarını ikinci devrenin başında yapıyor ve Sestak, attığı golün ardından asker selamını çakıyor. Trabzonspor’un beraberlik kovalamasını bekliyoruz ama ‘tık’ yok. Şaşkınlık ve şok sürüyor... Bursaspor ise üst üste pozisyonlar buluyor. Tabii Şenol Güneş de hemen müdahale edip, Halil ve Adrian’ı oyundan alarak dengeyi kuruyor ve Burak’ın penaltı golü geliyor.
Her ne olursa olsun Trabzonspor için Bursa’da alınan bir puan kazançtır. Çünkü galip gelmek için büyük çaba göstermediler.

Trabzonspor maça etkili başladı ama Bursa-spor kısa sürede rakibinin hızını keserek, dişini gösterdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.
Bunları da Beğenebilirsiniz