Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Timsah gözyaşları

Faruk Süren "5 yıldır vicdansızca eleştirildik" diyor. İyi güzel de şimdi ben de ona soruyorum, "Sen bu 5 yılın her gününde, hiçbirşey mi yapmadın?"

Oysa, 5 yılı, 365 günle çarparsak, 1825 gün çıkar. Sen en azından bugünlerin yüzde 10'u kadar 185 tane büyük hata yaptın. Geçenlerde, "Gel tartışalım Süren" diye yazdığım yazıya cevap dahi veremedin. Bu hatanın bir kaç tanesini tekrar sana ve sana değişik şekillerde bağlı olanlara hatırlatmak isterim.

G.Saray kongresine elinde bir kağıtla geldin, "Belediyenin izni elimde" dedin, "Haziran'da Ali Sami Yen inşaatı başlıyor" diye yalan söyledin. Nitekim, bu yalanlar 5 yıl devam etti ve G.Saray'ın 12 milyon doları havalara uçuştu. Bir kaç örnek daha vereyim. B.Hakan olayı. Geçen gün kendisi TV ekranında söyledi, "Benden 6 milyon dolar aldılar" dedi. Oradan da 10 milyon dolar kaybettirdin kulübe. Emre, Okan, Fatih elini kolunu sallaya sallaya Avrupa'ya gittiler. G.Saray'ın itibarını o kadar yok ettin ki, 2 milyon dolar kredi alamadın. Şimdi ortaya çıkmışsın, timsah gözyaşları döküyorsun. G.Saray duygusaldır. Sen bu duygusallığı sevgiyi, saygıyı, vefayı yok ettin ama, ne kadar olsa biraz kırıntıları var yine. İleriki günlerde istersen seninle teke tek karşı karşıya gelir, heryerde tartışırım.

CANSUN BİR ADIM ÖNDE

Bugün iki başkan adayı Mehmet Cansun ile Ateş Ünal Erzen kapışacak. Günlerdir zaten konuşulan bu. Bundan önceki başkan G.Saray'ı öyle bir duruma getirdi ki, dağlar kadar duran borç karşısında başkan bulmak da zorlaştı. Eşe, dosta soruyorum, tabii onlar da bana soruyor. Bu maddi sorunların üstesinden nasıl gelinecek deniyor. Yaşarsak göreceğiz. Genel kanı şu: Mehmet'in, Ateş'ten bir adım önde olduğu. G.Saray kongre üyelerinin hesaplarını çok düzgün yapmaları şart. Sonradan kafalar duvara çarpılmasın ve G.Saray'ın sorunlarını halledecek başkan ve yönetimi seçilsin.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI