Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Timsah derisi ithal edecekler

Ebru ve Deniz Akel kardeşler ile eski mankenlerden Nilgün Han, ilginç bir proje için ortak oldu.

Gerçek timsah ve yılan derisinden çanta ve kemer yaptırıp satmaya karar veren üç ortak, bunun için gerekli hazırlıklara başladı. Şu anda en büyük yardımcıları da Han’ın sevgilisi Alp Canseven... Canseven, geçtiğimiz gün timsah ve yılan derisi ticareti yapabileceği firmalarla görüşmek üzere Afrika ve Orta Amerika’yı kapsayan bir seyahate çıktı. Timsah ve yılan derilerinin Türkiye’ye getirilmesinden sonra üretime geçecek olan Akel kardeşler ile Nilgün Han, ürünlerini Nişantaşı’nda açacakları mağazada satışa sunacakmış.

Güç birliği yaptılar

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği ile Robert Kolej Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanları, geçtiğimiz gün imzaladıkları protokol ile mezunlarına ve üyelerine daha kapsamlı hizmet vermek için güçlerini birleştirdiler. Bu işbirliğinden, iki mezunlar derneğinin toplamı 17 bini aşan üyesi yararlanabilecek. İmza töreninde bir konuşma yapan Tekfen Holding kurucu ortağı Feyyaz Berker (Robert Kolej 1946 mezunu) iki okul arasındaki özel bağa dikkat çekerek, dernek binalarına asılmak üzere "nazar boncuğu" hediyeetti.

Çiller’in romantik kaçamağı

Özer-Tansu Çiller çiftinin küçük oğlu Berk, geçtiğimiz hafta sonunu sevgilisi Selin Canik’le Polonezköy’de geçirdi. Üç gün boyunca Village Park Resort’de kalan Çiller ile Canik, bu romantik kaçamak sırasında, binicilik kulübünde at binme dersleri de almış duyduğuma göre...

İş ve sanat dünyasını buluşturan sergi

Önceki gün, Fransız fotoğrafçı Henri Cartier-Bresson’un "Fotoğrafçı" sergisi ile sanat tarihçisi Doç. Dr. Zeynep Yasa Yaman’ın danışmanlığında hazırlanan "Kadınlar, Resimler, Öyküler/Modernleşme Sürecindeki Türk Resmindeki ’Kadın’ İmgesinin Dönüşümü" sergisinin açılış daveti vardı. Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde düzenlenen davete Bresson’un fotoğrafçı eşi Martine Franck, yine dünyaca ünlü fotoğrafçı Josef Koudelka, İnan Kıraç, Çiğdem Simavi, Esra Çiğdem Koç, Jale Yılmabaşar ve Ara Güler de katıldı.

Düğüne üç ay var

Sinan Kosif ile Melda Kamhi, geçtiğimiz yaz Bodrum’da nişanlanmıştı. Yalıkavak’ta, Melda Hanım’ın babası Jefi Kamhi’ye ait evde gerçekleşen sade törenle ilişkilerini resmileştiren çift, artık düğün için gün sayıyor. 29 Nisan’da Swissotel’de evlenecek olan nişanlılara geçtiğimiz akşam Ortaköy’deki Blackk’te rastladım. Melda Hanım, deri paltosu ve siyah mini eteği ile mekanın en dikkat çeken isimlerinden biriydi.

1100 Euro’luk ayakkabılar

Moda dünyasında leopar desenin saltanatı bitmiyor. Ünlü markaların bu desende hazırladığı ürünler ise, astronomik fiyatlarla alıcı buluyor. Bunlardan biri de Dolce&Gabbana’nın Beymen’de satışa sunulan ayakkabıları... 1100 Euro’dan başlayan fiyatlarla satılan bu ayakkabılardan alanlar arasında İzzet Habip’in eşi Sanem Hanım ve Mehmet Ali Ilıcak’ın eşi Meyra Ilıcak da var.

İstanbul gecelerine İsviçre imzası

İsviçreli Frederic Zaoupanos, İstanbul’daki arkadaşı işletmeci Tolga Atalay’la birlikte, The Ritz Carlton Otel’in altında Frederic’s Lobster&Steak Bar adlı bir kulüp açtı. İlginin yoğun olduğu açılış partisinde, konuklar sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceye devam etti. Açılışta göze çarpan isimler arasında Sema Çelebi, oğlu Ali Çelebi, Ali Sayar, Emre Ertürk ve Müge Karamızrak da vardı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI