Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Timsah Arena'da sona geliniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan ve sembolüyle projelendirilen ilk stadyum olma özelliği taşıyan 'Timsah Arena' stadının proje çalışmalarında sona geliniyor.

Emre KOŞAK / BURSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Velodrom’a yapacağı yaklaşık 45 bin kapasiteli yeni stadyumla ilgili proje çalışmaları hızla sürüyor. Stadın çatısını yapacak Alman firma ile betonarme yapıyı projelendirilen firma yetkilileri bir araya gelerek son detayları inceledi.

Bursaspor’un Şampiyonlar Ligi maçlarını Bursa’da oynayabilmesi için mevcut stadyumda UEFA kriterlerinin sağlanması için yoğun bir çalışma içine giren Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan da Velodrom’a yapılacak olan yeni stadyumla ilgili proje çalışmalarına hız verdi. UEFA standartlarında olan ve takımın sembolüyle projelendirilen ilk stadyum olma özelliği taşıyan 'Timsah Arena'nın mimari Hasan Sözüneri ile elektrik, mekanik, çelik ve betonarme projelerini hazırlayan yüklenici firma temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi Etüd Projeler ve Fen İşleri Dairesi Başkanlıkları teknik personeliyle bir toplantı yaptı. Toplantıda son aşamaya gelen projenin teknik detayları bir kez daha gözden geçirildi.

Stadyumun çatısı ile ilgili proje çalışmalarını yürüten çelik çatı konusunda uzmanlaşmış Alman SBP firması yetkilileri, bugüne kadar yaptıkları çalışmaları anlattı. Firma yetkilileri, betonarme yapıyı projelendiren ARÇE firması yetkilileri ile çelik çatı ve betonarme yapının ilişkisi konusunda fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda ayrıca çatıda yer alacak saha ve tribün aydınlatmaları ile ses sistemlerinin çelik çatıya olan etkileri değerlendirildi.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Bu arada, Bursa Atatürk Stadı'nın UEFA kriterlerine uygun hale getirilmesi için başlatılan çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. Önceki akşam başlayan kazı çalışmaları sonunda sahanın kapalı kale arkası tribününe bakan kısmındaki ceza sahası ön çizgisine kadar kazı çalışması yapıldı. Ekiplerin, stadyumun UEFA kriterlerine uygun hale gelene kadar 24 saat aralıksız çalışacakları bildirildi.

 

Bunları da Beğenebilirsiniz