Dünya Haberleri

DÜNYA

  Time, Bush'u yılın adamı ilan etti

  Hürriyet Haber
  17 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 17 Aralık 2000 - 00:01

  ABD'nin önde gelen haber dergilerinden Time, ülkenin yeni Başkanı George W. Bush'u yılın adamı ilan etti.

  Bush'u aynı zamanda kapak konusu yapan dergi, yeni Başkan'ın, "Artık ülkem için çalışacağım. Halkımın saygısını kazanmak için kazanacağım" şeklindeki sözlerine de yer verdi.

  Dergi ayrıca, Bush'un, rakibi Gore'un yarıştan çekildiğini açıklamasından sonra yaptığı konuşmaya da yer verdi. Dergiye göre, mahkeme yoluyla iktidarı ele geçiren Bush'u oldukça zor bir görev bekliyor.

  Cumhuriyetçilerin iktidar açlığı çektiğini Demokratların ise, intikam peşinde koştuğunu vurgulayan dergi, Bush'un partizanca davranmayacağı şeklinde sözlerine de yer verdi.

  Time yeni Başkan Bush"u yılın adamı ilan etti ABD'nin önde gelen haber dergilerinden Time, ülkenin yeni Başkanı George W. Bush'u yılın adamı ilan etti. Bush'u aynı zamanda kapak konusu yapan dergi, yeni Başkan'ın, "Artık ülkem için çalışacağım. Halkımın saygısını kazanmak için kazanacağım" şeklindeki sözlerine de yer verdi. Dergi ayrıca, Bush'un, rakibi Gore'un yarıştan çekildiğini açıklamasından sonra yaptığı konuşmaya da yer verdi. Dergiye göre, mahkeme yoluyla iktidarı ele geçiren Bush'u oldukça zor bir görev bekliyor. Cumhuriyetçilerin iktidar açlığı çektiğini Demokratların ise, intikam peşinde koştuğunu vurgulayan dergi, Bush'un partizanca davranmayacağı şeklinde sözlerine de yer verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı