KONYA HABERLERİ

TİMAV'dan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine özel seminer

AA / Ayşe Şensoy
23.02.2016 - 15:42 |Son Güncelleme :
TİMAVdan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine özel seminer
AA / Ayşe Şensoy

KONYA (AA) - İlim ve Hikmet Araştırma Merkezi (İLHAM) 2015-2016 eğitim-öğretim sezonu 2. dönem seminerleri, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) ve Selçuklu Belediyesi işbirliği ile başlıyor.

Seminerlerde T.C. uyruklu öğrencilerin yanısıra yurtdışından gelen ve eğitim-öğretim gören uluslararası öğrenciler de eğitim alacak. Lisans ve yüksek lisans/doktora öğrencileri için 7 farklı branşta açılan seminerler için başvuruların başladığı bildirildi.

TİMAV Genel Başkan Vekili Muhiddin Okumuşlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, TİMAV'ın, Selçuklu Belediyesinin destekleriyle yeniden ve birlikte okumak için ilim ve hikmet arayanları, İlim ve Hikmet Araştırma Merkezi'nde bir araya getirme heyecanıyla yola çıktığını ifade etti.

Genç ve taze dimağlarda heyecanı, aşkı, ilme ve irfana karşı oluşan istek ve arzuyu doğru değerlendirerek, milli ve manevi değerlere hakim ve saygılı nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Okumuşlar, "Ahlakla bütünleşmiş bir ilim ve irfan geleneğini önemsiyoruz. İnsana yatırım yapmak, geleceği üretmek ve yönetmek demektir. Kendi geleceğimizi inşa ederken donanımlı ve şahsiyetli fertler yetiştirmeyi bir görev addediyoruz" dedi.

Bundan 5 yıl önce 70 öğrenci ile başlayan İLHAM seminer programlarının, geçtiğimiz yıl itibarıyla 250 öğrenciye hizmet vermeye başladığını ifade eden Okumuşlar, bu yıl da Selçuklu Belediyesinin destekleriyle 500 civarında öğrencinin İLHAM kapsamında eğitim göreceğini dile getirdi.

Selçuklu Belediyesinin destekleriyle öğrenci sayısını artırdıklarını ifade eden Okumuşlar, şunları kaydetti:

"Ayrıca bu yıl, yine Selçuklu Belediyesinin destekleriyle pazar günleri toplu seminerler tertip ederek alanında yetkin ve etkin isimleri Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi'nde misafir etmeyi planlıyoruz. Yüz binin üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan şehrimizde, öğrencilerimizin zihin ve gönül dünyalarını inşa etmek görevini üzerimizde hissederek, ürettiğimiz hizmeti el birliğiyle büyütmeye devam edeceğiz. İLHAM, güçlü eğitimci kadrosu ile gençlerimizi, dünü ve bugünü sahip olduğumuz köklü medeniyet perspektimizden yorumlayabilen, yarını inşa görevini omuzlarındaki tarihi bir görev olarak benimsemiş olarak yetiştirmek için var gücüyle çalışıyor. 8 hafta boyunca devam edecek İLHAM seminerlerine düzenli olarak katılan öğrenciler yıl sonunda sertifika almaya hak kazanacaklar."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden TİMAV'dan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine özel seminer hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2016 tarihinde saat 15 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TİMAV'dan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine özel seminer haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Kasım 2019, Perşembe
 • İmsak
  06:04
 • Güneş
  07:29
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı