Dünya Haberleri

DÜNYA

  Tıklama rekorları kıran gizemli şarkı

  30 Haziran 2009 - 12:12Son Güncelleme : 30 Haziran 2009 - 15:16

  Michael Jackson'ın birkaç yıl önce seslendirdiği öne sürülen 'Allah'ın isimlerinin sıralandığı "Give To Allah" adlı şarkı, son 3 günden bu yana tıklama rekorları kırıyor.

  İşte tıklanma rekoru kıran gizemli şarkı

  Bir döneme damgasını vuran pop yıldızı Michael Jackson'ın hayatını kaybetmesinin ardından ünlü sanatçının birçok klibi, video paylaşım sitelerinde tıklanma rekoru kırdı.

  Youtube'daki Jackson'ın “Dangerous” klibi birkaç içinde milyonlarca kez tıklanarak 16 milyondan fazla izlenirken, “They Don't Care About Us” ve “Thriller” isimli şarkıları ise yaklaşık 8 milyonu geçti.

  Başta google ve yahoo olmak üzere birçok internet sitesinin video paylaşım bölümlerinde de Michael Jackson'ın klipleri zirveye oturdu. Arama motorlarında sanatçının son görüntüleri ve ölümüne ilişkin haberler tıklanma rekorları kırarken, bazı internet siteleri de Michael Jackson için özel sayfalar oluşturdu.

  MICHAEL JACKSON'IN MÜSLÜMAN OLDUĞU İDDİASI

  İnternet sitelerinde en çok okunan haberlerin başında ise Michael Jackson'ın bir süre önce Müslüman olduğu ve cenazesinin İslami esaslara göre defnedileceği iddiaları yer alırken, Jackson'ın birkaç yıl önce seslendirdiği öne sürelen “Allah'ın isimlerinin sıralandığı” bir şarkı da tıklanma rekorları kırıyor.

  Söz konusu haberlerde ünlü popçunun yakın çevresine dayandırılarak son yıllarda yaşadığı olaylardan sıyrılmak için insanlardan uzak yaşadığı, huzuru bulabilmek için İslam dinini seçtiği iddialarına yer veriliyor.

  “Give thanks to Allah” (Allah'a şükret) adındaki şarkının Michael Jackson tarafından seslendirilip seslendirilmediği bilinmiyor, ancak şarkıyı internetten dinleyen çok sayıda Müslüman yazdıkları mesajlarla ünlü yıldıza hayranlıklarını dile getiriyor.

  Daha önce ABD basınında Michael Jackson'ın Los Angeles'ta bir imamın huzurunda düzenlenen törenle Müslüman olduğu haberleri yer alırken, kardeşi Jemaine Jackson da 1989 yılında dinini değiştirerek Müslüman olmuştu.

  İnternette dolaşan ve Michael Jackson'ın seslendirdiği iddia edilen, verdikleri için Allah'a şükretmeyi öğütleyen şarkının orijinal İngilizce sözleri ve çevirisi şöyle:

  Give thanks to Allah

  Give thanks to Allah,

  for the moon and the stars

  prays in all day full,

  what is and what was

  take hold of your iman

  don't give in to shaitan

  oh you who believe please give thanks to Allah.

  Allahu Ghefor Allahu Rahim Allahu yuhibo el Mohsinin,

  hua Khalikhone hua Razikhone whahoa ala kolli sheiin khadir

  Allah is Ghefor Allah is Rahim Allah is the one who loves

  the Mohsinin, he is a creater, he is a sustainer and he is

  the one who has power over all.

  Allah'a şükret

  Allah'a şükret

  ay ve yıldızlar için

  ....

  şeytana teslim olma

  müminler Allah'a şükredin

  Allah-ü ğafur, Allah-ü rahim, Allah-ü muhsinin

  Halıktır, rezzaktır, her şeye gücü yeter.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 99 Yorum }
  • yeşim yalçın 1.7.2009 15:45:12
   İYİ YAPMIŞ O YAPMIŞSA AMA BU SES MJNİN DEĞİL BENCE...SENELERDİR ONU DİNLEYEN BİRİ OLARAK MJ NİN SESİNE ÖNCE BENDE BENZETTİM AMA DEĞİL ...MJ NİN DAHA BİR TİZ AMA Bİ OKADARDA BEBEKSİ SESİ VARDIR ÖZELLİKLE KONUŞMA ŞEKLİ DAHA BEBEKSİDİR.ONUN SESİ DEĞİL BENCE BU.
  • fdg fgdfg 30.6.2009 19:05:36
   şarkı Yusuf İslam' ın Bismillah adlı albümünde mevcut neyin tartışmasını yapıolar anlayamadım.yusuf islam söylemiş yani.
  • Marin aqua 30.6.2009 19:04:42
   Müslüman olsa ne olacak olmasa ne olacak. İnsanların inançlarına neden o kadar takıksınız?? Sizene bize ne. Tüm savaşlar bu tip takıntılar yüzünden cıkıyor bir de M J a benzeyen birinin şarkısını koyup bak Allah die şarkı söylüyor demişler ne saçma şeylerdir ne ufak şeyler..
  • Mina Kay 30.6.2009 18:53:28
   bunu michael jackson söylemiyorki!! "ZAIN BIKHA" bunu söyleyen... bilmeyenlere duyurulur...!!! GIVE THANKS TO ALLAH!!<br><br>
  • gggg ggg 30.6.2009 17:25:55
   neden mi seni ancak ahirette Müslümanlık kurtarabilecek tabii gerçek Müslümanlardan kastım ama sizin zihniyetteki insanlar malesef bunu anlayamıyor ama anladığınızda ise Allahın huzuruna çıktığınız zaman ise çok geç olmuş olacak şimdi biraz olsun anlayın HASTA RUHLU OLANLAR SİZLERSİNİZ ASIL...
  • Ali Osman ISIKCILAR 30.6.2009 17:00:50
   Musluman, Turk, Sunnet ve Besiktas'li oldu. Hatta Bakirkoy'lu de oldu. Ben bir keresinde tebdili kiyafet Gelik'te masalara gul satarken gormustum kendisini...<br>Ne matrak bir toplumuz, simdi MJ olmeden once musuman olmussa bize buradan nasil bir haklilik payi cikar? Neyimiz duzelir?
   
  Haberlerdarbe girişimi15 temmuz 2016 darbe girişimiparalel yapı darbe girişimidarbe15 temmuz 201615 TemmuzGenelkurmay