Gündem Haberleri

  TİKKO üyesi: TİKKO'cular cani gibi

  Hürriyet Haber
  08.10.2003 - 12:37 | Son Güncelleme:

  Topluma Kazandırma Yasası'ndan yararlanmak için güvenlik güçlerine teslim olan terör örgütü TKP-ML TİKKO üyesi ''Fikret'' kod adlı Cem Karaca, kırsal kesimde bulunan örgüt üyelerinin ayrım yapmadan bir insanı katledecek kapasitede olduğunu söyledi.

  Giresun'da güvenlik güçlerine teslim olan terör örgütü TKP-ML TİKKO üyesi ''Fikret'' kod adlı Cem Karaca, bir yerel radyodan kırsal kesimde bulunan örgüt üyelerine seslenerek, ''Ben geldim teslim oldum, sizlerinin de teslim olmalarını bekliyorum'' dedi.
    
  Tokat, Sivas, Ordu ve Giresun kırsal kesimlerinde 3 yıl boyunca kaldığını anlatan örgüt üyesi Karaca, şöyle konuştu:

  ''Örgütte, anlatılan olumlu bir şeyle karşılaşmadım. Örgüt üyeleri arasındaki ilişkiler tamamen çıkara dayalı. Anlatılanla, yapılanları tamamen çelişkili gördüm.

  Köy yakınlarında geçtiğimiz evlerin bahçelerindeki ürünlere hep zarar veriyorduk. Köylüler ellerimizde silahları görünce bir şey diyemiyorlardı. Örgüt mensupları acımadan insanları öldürecek kapasitededir.''
     
  ÖRGÜT SAF İNSANLARI SEÇİYOR
     
  Örgütün saf insanları seçerek kandırdığını anlatan terör örgütü TKP-ML TİKKO üyesi ''Fikret'' kod adlı Karaca, şunları söyledi:
    
  ''Henüz daha düşüncesi oluşmamış, şekilleşmemiş insanları seçip etkileyerek kandırmaya çalışıyorlar. Benim örgüte katılmam, ailemim benden beklentilerinin sonu ve büyük çöküntüye neden oldu. Annem sürekli ağlıyordu, onlardan beni affetmelerini istiyorum.''
    
  Karaca, kırsal kesimlerde bulunan örgüt üyelerine seslenerek, ''Geldim, devlete teslim oldum. Sizlerin de teslim olmasını istiyorum.Yaptığınız işin sonu yok'' dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı