« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tiger Woods'un popülerliği düşüşte

USA Today'in yaptığı araştırmaya göre Amerikalı golf oyuncusu Tiger Woods'un popülerliği ciddi bir düşüşte.

A.A
SON GÜNCELLEME

Özel hayatında skandaller yaşayan  Amerikalı golf oyuncusu Tiger Woods'un popülerliğinin ciddi bir düşüş yaşadığı  bildirildi.

Kamuoyu yoklama şirketi Gallup'un USA Today adlı gazete için yaptığı  araştırma, fırtınalı özel hayatından dolayı spor yaşamını askıya almış olan Woods  hakkında kamuoyunun sadece yüzde 38 olumlu fikir belirtiğini gösterdi.

Gallup'un yetkilisi Jeffrey Jones, 2005 yılında kamuoyunun yüzde 85'i  Woods hakkında olumlu fikir beyan ettiğini söyledi.Jones, tanınmış bir şahsiyetin popürlerliğinin 52 puan düşmesi, Gallup'un  popülarite araştırması yapmaya başlamasından bu yana en görülmemiş düşüş olduğunu  sözlerine ekledi.
 Aynı araştırma, Woods ile ilgili olumsuz fikirlerin yüzde 8'den yüzde  57'ye çıktığını ve araştırmaya katılan kişilerin yüzde 19 ise Woods'un temsil  ettiği ürünler hakkında olumsuz fikir ifade ettiğini gösteriyor.

Accenture Danışmanlık şirketi, Pazar günü Woods ile 6 yıllık işbirliğine  son verdiğini açıklamış, enerji içeceği üreticisi Gatorade ve Gillette firması  Woods ile olan ilişkilerine mesafe koyacaklarını bildirmişler.
 
Geçirdiği tartışmalı bir trafik kazasının ardından özel hayatıyla ilgili  ayrıntıların basına sızmasıyla zor günler geçiren Tiger Woods, geçen hafta  karısını aldatığını kabul etmiş ve “iyi bir eş olmayı öğrenmek” amacıyla spor  yaşamını bir süre askıya aldığını açıklamıştı.
14 önemli golf turnuvasını kazanan Woods, milyar doların üzerinde kazanç  sağlayan ilk sporcu.


Bunları da Beğenebilirsiniz