Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tigana doğru tercih

Beşiktaş Başkanı, 20 aylığına anlaşma sağladıkları Jean Tigana’nın dünya futbolunun önemli isimlerinden biri olduğunu vurgulayarak, ‘Beşiktaş’a yakışan bir teknik direktörü takımın başına getirdik’ dedi. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, 2007 yılının haziran ayına kadar Fransız teknik direktör Jean Tigana ile çalışacaklarını söyledi. Tigana’nın transferi için gittiği Paris’ten dün dönen Başkan Demirören, siyah beyazlı kulüp adına en doğru tercihi yaptıklarını iddia etti.

İsmail ER - Erhan GÜVEN
SON GÜNCELLEME
Jean Tigana’nın gerek futbolculuk yıllarında gerekse teknik direktörlük kariyerinde önemli başarılara imza attığını ve dünya çapında tanındığını vurgulayan Demirören, ‘Beşiktaş’a yakışan bir ismi takımın başına getirdik. Tigana, dünya futbolunun önemli isimlerinden biri. Kendisi, anlaşma sağladıktan sonra takımımızın birçok maçının kasetlerini izledi. İyi bir kadroya sahip olduğumuzu, bu nedenle de Alman Ligi’nden gelen bir teklifi geri çevirip, bize evet dediğini söyledi’ dedi. Başkan Demirören, 20 aylık sözleşme imzalayacakları Jean Tigana’ya 3 milyon Euro ödeyeceklerini de belirterek, ‘Tigana Beşiktaş’a büyük hedeflerle geliyor. Önemli projeleri var. Beşiktaş taraftarlarının gurur duyacağı bir takım izlettireceğimize inanıyorum’ diye konuştu. Yıldırım Demirören, Jean Tigana’nın transferinde menajer Ceylan Çalışkan’ın büyük katkıları olduğunu sözlerine ekledi.

Yeni patron bugün geliyor

TEKNİK direktör arayışları için bir süredir kulüp başkanı Yıldırım Demirören ile birlikte yurt dışında bulunan Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, prensipte anlaştıkları Jean Tigana’nın bugün İstanbul’a geleceğini söyledi. Öner, zamanlama açısından iyi bir teknik direktör ile anlaştıklarını vurgulayarak, ’Fransız ekolünden gelen bir teknik adamla anlaştık. Tigana yarın (bugün) 3 yardımcısıyla birlikte İstanbul’a gelecek. İnşallah pazartesi günü de sözleşme imzalarız’ dedi. Öner, Tigana’nın yetersiz olduğu yönündeki eleştirilerle ilgili bir soru üzerine, ‘Olur mu öyle şey? Tigana’nın Monaco ve Fulham’da başarıları belli. Futbolcu olarak kariyeri belli. Kendisi Beşiktaş ve Türk futboluna faydalı olacak biri’ ifadesini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler