Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tigana bazen yanlış yapıyor

"Hocanın adaletini benim sorgulamam belki yanlış ama bazen kendisi yanlış tercihler yapıyor" diyen tecrübeli futbolcu, geçen sezon Galatasaray’dan gelen teklifi reddettiğini söyledi.

Gökhan DİNÇ / (DHA)
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın tecrübeli oyuncusu Ali Tandoğan, geçen sezona göre çok iyi durumda olduklarını belirterek, siyah beyazlı camiaya umut dolu mesajlar verdi. Teknik direktör Tigana’dan taraftarlara, milli takımdan, Türk futboluna kadar birçok konudaki görüşlerini açıklayan tecrübeli futbolcu, şunları söyledi:

"Geçen sezonki Beşiktaş’la bu sezonki Beşiktaş arasındaki en önemli fark bu seneki takımın daha çabuk kaynaşmış olmasıdır. Bu sezon mütevazı oyuncu sayısı arttı.

İnönü kabusu bitti


Geçen sene geldiğimde İnönü Stadı’nda inanılmaz gergin maçlar oynadık. Şimdi ise çok farklı. Galibiyetle başlamak bizim için çok iyi oldu. Geçen sene kaybedilen her maçtan sonra ’Gelecek hafta nasıl çıkacağız İnönü Stadı’na’ diye düşünüyorduk. Ben yeri geliyor hoca ile görüşüyorum. Bazen kendisi benimle konuşuyor. Hocanın adaletini benim sorgulamam belki yanlış ama bazen kendisi yanlış tercihler yapıyor. Sonuçta ben her zaman hazırım.

Beşiktaş’ta beni oynatmazlarsa giderim diye hiç düşünmedim. Yıllardır Beşiktaş’ta bir eksik var. O eksiği ben kapatırım diyordum. Geçen sezon devre arasında Galatasaray’ın teklifini geri çevirdim.

Ben yıllardır sağ kanat oynuyorum. Beşiktaş’ta belki bazı şeyleri yapamıyor olabilirim. Ben ilk kez geçen sezon savunma oynadım. Bu yüzden hazır değildim. Her maçtan sonra ben neden defans oynuyorum diyor ve kendi motivasyonumu bozuyordum. Ama artık bu bölgeye alıştım. Tribünler sizi çağırmadığında kendinizi çok kötü hissediyorsunuz. Acaba beni istemiyorlar mı, diye kendinize soruyor ve gardınızı düşürüyorsunuz.

İçime sindiremiyorum

Hayatta başka bir ülkenin formasını giymem. Türk oyuncuların yerine başka ülke vatandaşlarının oynamasını kabullenemiyorum. Fahri gidiyordu. Şimdi onun yerine Aurelio milli takımda oynuyor.
Biz ve atalarımız bu ülke için birçok şey yaptık. Ama yıllar sonra bir Brezilyalı geliyor, ülke için hiçbirşey yapmadan milli takımda oynuyor. Hem de istiklal Marşı’nı bilmeden keyfine göre geliyor oynuyor. Ben Brezilya Milli Takımı’na gidip talip oluyor muyum?

Türkiye’de futbol oynamak gerçekten çok zor. Saha içinde bile kendinizi üçüncü planda hissediyorsunuz. Yabancı futbolcu hayranlığı çok üst seviyede. Biz bir hata yapsak inanılmaz büyütülüyor. Ama onlara gelince hiçbir şey yok. Bence bu ülkede dinozor kafalı çok insan var. Bu insanlar nedeniyle ülke futbolu ilerlemiyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz