Gündem Haberleri

  Ticari araca Japon yorumu

  Hürriyet Haber
  31.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Son yıllarda özellikle Avrupa pazarında artan ticari araç talebini göz önüne alan Japonlar, bu trendin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini anlamış olacaklar ki, Tokyo fuarı için hazırladıkları konseptlerle bu yolda ilerlediklerini ortaya koyuyorlar.

  Yüksek teknolojileri ile hazırladıkları konsept otomobiller sonrasında ortaya çıkan bu ticari araçlar, sıkıcı imajlarından kurtulup önümüzdeki yıllarda çok farklı alanlarda kullanılacak gibi görünüyor.

  Nissan: Nissan, geleceğin ticari aracı hakkında fikir veren NV200 konseptiyle büyük ilgi gördü. Aracın kargo kısmı dışarı doğru çıkarak yükleme ve indirmenin kolaylıkla yapılabilmesi sağlanıyor. Mobil ofis ile ticari aracın fonksiyonelliğini birleştiren NV200, markanın yakın bir tarihte üretebileceği ticari araç hakkında fikir veriyor.

  Suzuki: Bir diğer Japon Suzuki de sergilediği X-Head konsepti ile sıradıyı ticari araçlara bir yenisini daha ekledi. Şimdilik seri üretimden çok uzak olsa da markanın Jimny ve Grand Vitara’nın offroad performansını sunabilen araç tasarımı ile dikkat çekiyor. X-Head kamp hayatını seven maceraperestler için tasarlanmış.

  Daihatsu: Daihatsu’nun fuarda sergilediği Mud Master-C konsepti de geleceğin ticarileri arasındaki yerini aldı. Yüksek yapısı ile off-road performansı sunabilen bir van olarak tasarlanan araç, iki bisikleti kargo alanına alarak macera yaşamak isteyen dağcılara yönelik tasarlanmış. Aracın kargo alanının yanlarına ve arkasına yerleştirilen kapılar yukarı doğru açılıyor.

  Mitsubishi: Mitsubishi’nin geliştirdiği ’Canter Eco-D’ isimli konsept, geleceğin ticari araçları hakkında ipuçları verdi. 3 litre dizel motor ve elektrikli motorun yer aldığı hibrid araç 3 ton ağırlığında. Yük kısmı hidrolik sistem ile kumu dökmek için kaldırılabiliyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı