SAKARYA HABERLERİ

Tıbbi Cihaz Satış Reklam Ve Tanıtım Yönetmeliği Satso’da Konuşuldu

IHA
15.10.2015 - 16:17Son Güncelleme :

TIBBI CİHAZ SATIŞ REKLAM VE TANITIM YÖNETMELİĞİ SATSO'DA KONUŞULDU.

IHA

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu sağlık kuruluşları, eczaneler ve parfümeri ticareti ile iştigal eden firmaların oluşturduğu 15. Meslek Komitesi, 15 Mayıs 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği ile ilgili bilgilendirme toplantısında bir araya geldi.
15.Meslek Komitesi Başkanı Ercan Başnuh, Başkan Yardımcısı Seçkin Sandıkyapan, Meclis Üyesi Nihat Nama’nın hazır bulunduğu ve SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş’in açılış konuşmasını yaptığı toplantıya TÜMDEF Koordinatörü Süleyman Akgüç, İl Sağlık Müdür Yrd. Dr. Mustafa Ezen, Şule Salim ve çok sayıda medikal firma temsilcisi katıldı. Toplantıda Resmi Gazetede yayınlanan Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği ile tıbbi cihaz satışı yapan işletmelerin faaliyetlerini sürdürmek için yetki belgesi almaları zorunlu hale getirildiği belirtilerek yetki belgesi alabilmek için işletmelerin 15 Kasım’a kadar bir takım koşulları yerine getirmesi gerektiği vurgulandı.
İlgili yönetmelik kapsamında Eğitim ve ruhsatlandırma aşamalarının değerlendirildiği toplantı sonunda değerlendirme yapan 15.Meslek Komitesi Başkanı Ercan Başnuh, “Bu yönetmelik ile medikal ürünler bilgili, sorumlu ve nitelikli kişiler tarafından sunulacaktır. Mesleğimize resmi bir nitelik kazandıracak bu yönetmelik başta Eczaneler olmak üzere pek çok ucuzluk marketlerinde satılan medikal ürünlerin de satışına engel getirmektedir. Yönetmeliğin bu geniş tanımıyla değerlendirilip, yetkisi olmayan noktaların bir an önce denetlenerek bu haksız rekabete engel olunmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Tıbbi Cihaz Satış Reklam Ve Tanıtım Yönetmeliği Satso’da Konuşuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tıbbi Cihaz Satış Reklam Ve Tanıtım Yönetmeliği Satso’da Konuşuldu haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:18
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı