Gündem Haberleri

GÜNDEM

  THY'nin uçuş ekibi bu kez çocuklar oldu

  Hürriyet Haber
  23 Nisan 2004 - 15:09Son Güncelleme : 23 Nisan 2004 - 15:09

  Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Ankara seferi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kaptan ve hostes kıyafeti giymiş çocukların katılımıyla yapıldı.

  Kaptan ve hostes kıyafetleri giyen Asya Sarı, Dilara Büşra ve Berkehan Taner isimli çocuklar, önce THY Genel Müdürü Abdurrahman Gündoğdu'yu makamında ziyaret etti.

   

  Bayram dolayısıyla Berkehan Taner'i koltuğuna oturtan Gündoğdu, çocukların THY ile ilgili sorularını da yanıtladı.

   

  Gündoğdu ayrıca, çocuklara günün anısına birer plaket verdi.

   

  Temsili THY Genel Müdürü Berkehan Taner de, çocukların Atatürk'e çok şey borçlu olduğunu vurgulayarak, ''Önünde saygıyla eğiliyoruz'' dedi.

   

  Abdurrahman Gündoğdu, daha sonra Bahçelievler Çocuk Yuvası'nda bakılan kimsesiz 20 çocuğa THY Teknik Hangarı'nı gezdirdi ve çeşitli ikramlarda bulundu.

   

  Ardından uçuş ekibi kıyafeti giyen Dilara, Asya ile Berkehan, THY'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bayraklarla süslenmiş ''TK 120'' sayılı İstanbul-Ankara seferini yapan yolcu uçağının girişinde yolcuları karşıladılar.

   

  Hostes ablalarıyla birlikte uçuş boyunca yolculara hizmet veren çocuklar, THY'nin Ankara-İstanbul seferine katıldılar. Yolculuk boyunca uçak yolcuları, hosteslik yapan çocuklara alkışla moral verdi.

   

  Bayramlarını göklerde farklı bir şekilde kutlayan çocukların mutluluğu, yüzlerinden okundu.

   

  Bu arada, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Pamuk Prenses ve Süpermen kıyafetli görevliler de, günün anısına yolculara şeker ikram ettiler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı