Gündem Haberleri

  THY'nin tarifeli Tunus uçağı İstanbul'a geldi

  A.A.
  18.01.2011 - 18:49 | Son Güncelleme:

  Türk Hava Yolları'nın (THY) Tunus'taki olaylar nedeniyle durdurulduktan sonra yeniden başlatılan tarifeli seferiyle ilk yolcular Tunus'tan İstanbul'a geldi.

  Tunus hava sahasının 15 Ocak Cumartesi günü uçuşlara kapatılmasıyla durdurulan THY'nin tarifeli seferleri bugün yeniden başladı. Sabah İstanbul'dan Tunus'a ilk tarifeli THY uçağının gitmesinin ardından, TK 662 sefer sayılı A330 tipi uçakla saat 17.05'te ilk yolcular Atatürk Havalimanı'na indi.

  Turistik gezi için Tunus'a gittiğini belirten Fatih Uğur, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede olayların azalmakla birlikte halen devam ettiğini belirtti.

  Uğur, Norveçli bir arkadaşıyla Tunus'ta bulunduğu ikinci gün olayların patlak verdiğini, kent dışındaki bir marinada yemek yedikten sonra akşam saatlerinde kente dönmek istediklerinde hiçbir taksinin kendilerini almadığını, bu nedenle 8 kilometre yürüyerek otele gittiklerini belirtti.

  Yolda ellerinde sopalar, palalar bulunan kişilerin çevreyi yakıp yıktığını anlatan Uğur, bu durumdan çok rahatsız olduklarını ve ilk seferle Türkiye'ye döndüklerini kaydetti.

  Ticaretle uğraşan Şeyhmuz Uran da Libya'dan Tunus'a geçtiğini ve 5 gün orada kaldığını söyledi. Tunus'ta olayların yatışmaya başladığını belirten Uran, “Kırsal kesimlerde bazı olaylar olabilir, ama kentlerde fazla bir sorun yok. Durum normalleşmeye başladı. Devrik Devlet Başkanı Zeynel Abidin bin Ali'ye bağlı muhafızlar bir otelde sıkıştırılmış. Bin Ali'ye bağlı muhafızlar bertaraf edildikten sonra ortalık durulur. Askerler genelde duruma hakim. Varoşlarda bazı olaylar oluyor. Türk Büyükelçiliği bizleri arayarak durumumuzla ilgileniyor” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı