THY'den engelli yolculara özel kontuar

Faik KAPTAN/İSTANBUL, (DHA)
10.05.2011 - 16:30 | Son Güncelleme: 10.05.2011 - 16:30

Türk Hava Yolları (THY), Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde engelli, özel hizmet bekleyen hasta ve yaşlı yolculara chek-in işlemlerinde kolaylık sağlamak amacıyla özel bir kontuar açtı. THY Genel Müdürü Temel Kotil, "Yolcular bizim patronumuz, engelli ve yardıma muhtaç yolcularımız bir kat daha patronumuz. Bu yüzden onları rahat şekilde uçağa kadar götürmek bizim görevimiz" dedi.

Engelli, hasta ve yaşlı yolcuların uçağa rahat şekilde ulaştırılması amacıyla kurulan, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ndeki bilet işlemlerini yapabilecekleri özel chek-in kontuarının açılışını yapan Genel Müdür Temel Kotil, "Engelli, yaşlı ve hasta yolcularımıza görevlilerimiz yardımcı oluyor. Bir görevli bu tür yolcularımızı terminal giriş kapısından alıp bu kontuara getiriyor. Yolcularımız arasında engelli, bazen hamile, yaşlı ve hastalar olabiliyor. Onlar da önce bu özel koltuklarda oturup dinleniyor. Daha sonra bilet chek-in işlemleri için bu özel kontura getiriliyor" dedi.

İhtiyaca dönük olarak bu özel chek-in kontuarlarının sayısını artıracaklarını dile getiren Kotil, "Tabii chek-in işleminden sonra bize ‘engelli, hasta, yaşlıyım, yardıma ihtiyacım var’ diye talepte bulunan yolcularımızı tekerlekli sandalye ile uçağa kadar götürüyoruz. Yanında da bir görevlimiz kendisine refakat ediyor. Uçak içinde yanındaki bir koltuğu boş bırakarak seyahat sırasında da rahat etmesini sağlıyoruz. Yakın zamanda engelli, hasta, yaşlı ve yardıma muhtaç yolcularımız için iç hatlarda da bir kontuar açacağız. Bütün bu hizmetlerden ek bir ücret almıyoruz. Çünkü yolcularımız bizim patronumuz. Hele hele engelli, hasta ve yaşlı yolcularımız bir kat daha fazla patronumuz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kotil, özel kontuara işlemini yaptırmak için gelen engelli İranlı Şehynaz Rise adlı yolcu, "İstanbul’a bir dostumun misafiri olarak geldim. Ne yollarda ne de gittiğim mekanlarda hiçbir zorluk çekmedim. Havalimanında da böyle kolaylık gösterilmesi beni son derece memnun etti. Bu hizmeti sağlayanlardan Allah razı olsun" dedi.

THY Genel Müdürü Temel Kotil, Duseldorf’a uçacak olan Şeyhnaz Rise’nin tekerlekli sandalyesini sürerek bir süre eşlik etti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı