« Hürriyet.com.tr
MENÜ

THY'den çok ilginç karar

Türk Hava Yolları, Orta Afrika ülkelerinden Ruanda'nın bisiklet takımı 'Team Rwanda'ya sponsor oldu.

Nil YANGINOĞLU
SON GÜNCELLEME

FC Barcelona, Manchester United gibi dev kulüplerle yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla adını dünyaya duyuran Türk Hava Yolları (THY), çok ilginç bir karar aldı...

THYden çok ilginç karar

THY, Team Rwanda ile yaptığı anlaşmayı duyuran afişler hazırladı.

THY, Orta Afrika ülkelerinden Ruanda'nın bisiklet takımı 'Team Rwanda'ya sponsor oldu. Anlaşmanın içeriği hakkında net bilgi verilmedi. Ancak, THY'nin takımın bütün uluslararası ulaşımını karşılayacağı ifade edildi.

Öte yandan THY'nin bu kararı Türkiye'deki bisiklet camiasında tepki gördü. Sebebi ise, Türkiye'de, Cumhurbaşkanlığı Turu dışında hiçbir bisiklet organizasyonuna destek vermeyen THY'nin, Team Rwanda'ya sponsorluk yapması...

THYden çok ilginç karar

Bisiklet ve triatlon sporcuları, THY'nin Team Rwanda'ya sponsor olmasını protesto etti. Triatlon Türkiye Facebook sayfasında THY'nin anlaşmayı duyuran ilanlarının üzerine İngilizce 'a shamed - utanmalısın' diye yazıldı.

THYden çok ilginç karar

Ruanda, Orta Afrika'da yer alan 12 milyon nüfuslu küçük bir ülke.

THY: TEAM RWANDA'NIN SPORCULARI BİRER MİLLİ KAHRAMAN
THY yetkililileri ise Team Rwanda ile yapılan sponsorluk anlaşması ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
"Uluslararası birçok yarışa katılan ve Orta Afrika’nın en güçlü bisiklet takımı olan Team Rwanda ile Ortaklığımız arasında 2014 yılında forma sponsorluğu anlaşması yapılmıştır. Takım 2012 Londra Olimpiyat yarışlarında Ruanda’yı temsil etme başarısını göstermiştir. Bisiklet sporunun sıkı bir şekilde takip edildiği ülkede takım üyeleri birer milli kahraman olarak görülmektedirler.

Afrika’da 25 ülkede 39 noktaya uçan bir hava yolu firması olarak kıta genelindeki marka bilinirliliğimizin artırılması amacıyla çeşitli spor dallarına ve organizasyonlara sponsor olmaktayız. Team Rwanda sponsorluğumuz da Kigali’de hem markamızın algısını yükseltmek, hem de bilinirliliğimizi artırmak amacıyla yapılmakta olan başarılı projelerimizden biridir. Yakın geçmişinde soykırıma tanıklık etmiş bir ülkenin zor koşullara rağmen başarıya ulaşmış bisikletçilerine desteğimiz 2015 yılında da devam edecektir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler