Gündem Haberleri

  THY'deki grev kararı, bilet satış ofisine asıldı

  DHA
  20.07.2007 - 14:06 | Son Güncelleme:

  Hava- İş Sendikası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Hava Yolları'nın Halit Ziya Bulvarı üzerindeki bilet satış ofisine grev kararını astı. Sendikanın İzmir Şube Başkanı Hasan Coşkun, 17 Temmuz 18.00'e kadar grev kararını astırmayacak nitelikte yeni bir teklif beklediklerini, bu süre dolmasına rağmen işverence yeni bir teklif gelmemesi üzerine, grev kararını işyerlerine astıklarını söyledi.

  11 bir 500 işçi adına Türk Hava Yolları A.O. ve Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. işletmelerinde yürüttükleri toplu iş sözleşme görüşmelerinde sonuç alınamadığını belirten Hava- İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Hasan Coşkun, şunları söyledi:
  “İşveren ülkemizin en büyük havayolu şirketi, bayrak taşıyıcımız, turizmin belkemiği Türk Hava Yolları A.O ve Avrupa'nın sayılı uçak bakım merkezi Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'de olabilecek bir grev ve etkilerini o kadar hafife almıştır ki bu gün bile hala vurdumduymazlıkla hareket etmektedir. Hava- İş Sendikası elbette ülkemizin çıkarlarının, turizmin ve ulusal havayolumuzun yara almamasını yürekten dilemekte ve bu konuda uzlaşmaya yönelik her türlü girişime hazırdır. Ancak birikmiş sorunların çözümü de üyelerimiz tarafından ısrarla talep edilmektedir. Grev anayasal demokratik bir haktır. Buna herkesin saygı göstermesi gerekir. Hava- İş Sendikası grev kararı almış ancak henüz grev uygulama karar tarihini açıklamamıştır. Bunu olabilecek rezervasyon iptallerinin şirkete zarar vermemesi için iyi niyetle yapmaktadır. Hala çözüme ve uzlaşmaya açık olduğunu bu şekilde ortaya koymaktadır. THY A.O. ve THY Teknik A.Ş. yönetimlerine yukarıda saydığımız temel konularda yeniden bir değerlendirme yaparak, çözüm için adım atmaya davet ediyoruz.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı