Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  THY yolcu uçağında kavga

  01 Aralık 2012 - 00:00Son Güncelleme : 01 Aralık 2012 - 01:49

  Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Ankara seferini yapan yolcu uçağında, bir yolcunun cep telefonunun alarmı çalması üzerine kavga çıktı. Uçağın kalkışından kısa bir süre sonra çıkan kavgada iki yolcu yumruk yumruğa birbirine girdi.

  Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Ankara seferini yapan yolcu uçağında, bir yolcunun cep telefonunun alarmı çalması üzerine kavga çıktı. Uçağın kalkışından kısa bir süre sonra çıkan kavgada iki yolcu yumruk yumruğa birbirine girdi.

  Edinilen bilgiye göre; THY’ye ait TK-2182 sefer sayılı uçağı İstanbul-Ankara seferini yapmak üzere saat 21.30 sıralarında Atatürk Havalimanı’ndan havalandı. Uçağın havalanmasından kısa bir süre sonra bir yolcunun cep telefonunun alarmı çaldı. Bunun üzerine uçakta bulunan diğer yolcular büyük tepki gösterdi. Cep telefonunu kapattığını ancak alarmını kapatmayı unuttuğunu söyleyen yolcuyla diğer yolcular arasında sözlü münakaşa yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine cep telefonu alarmı çalan yolcuyla uçaktaki başka bir yolcu yumruklaşmaya başladı. Diğer yolcularda cep telefonu çalan yolcuya vurmaya başladı. Kavganın büyümesi üzerine kabin ekibi durumu uçağın kaptan pilotuna bildirdi. Kaptan pilot, kokpitten çıkarak yolcuları sakinleştirdi. Yolcuların sakinleşmesinin ardından uçak saat 22.30 sıralarında Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptı.

   

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 85 Yorum }
  • N G 1.12.2012 16:22:23
   cem uzman uçakda kullandıkları pos cihazları online değil offline o yüzden küçük bir rakamın üstünü çekmiyorlar yani o cihazlarda gsm hattı yok
  • N G 1.12.2012 16:17:41
   ŞİMŞİR TARAK NOKİA TELEFON KAPALI BİLE OLSA ALARM ÇALAR , VE ÜST MODEL TELEFONLARDA UÇAK MODU VAR TELEFON SERVİS DIŞI OLUR ANCAK OYUN ALARM , HESAP MAKİNESİ, OYUN VS HEPSİ AÇIK OLUR ESKİDEN OTOBÜSLERDEDE TELEFONLARI HEP KAPATTIRIRLARDI ANCAK ŞİMDİ HEP AÇIK UÇAKLARDADA AYNISI OLMASIN
  • YUSUF YILDIRIM 1.12.2012 10:30:00
   gurur kaynagımız ülkemizin göz bebegi dünyadaki uçan kuşumuz THY bundan bir kaç ay önce yaşanan personel KRİZİ ilen yönetimin aldıgı sert kararlara mahsuben biraz etkilenmiş getirmek istedigim sonuç saygınlıgı yitirmemektir
  • Ahmet TARI 1.12.2012 10:25:20
   ALARM YÜZÜNDEN UÇAK DÜŞMEZ. AMA KAVGA YÜZÜNDEN UÇAK DÜŞER!
  • vedat vedat 1.12.2012 10:23:56
   şimşir tarak, madem talep ettin, cehaleti giderelim. en eski tiplerde, takoz tabir edilen cep telefonlarında bile telefon kapalıyken alarm çalar. belki senin elinde milyar lira verdiğin, ama yazılım hatası yüzünden tel kapalıyken alarmı çalmayan telefon olabilir, birşey diyemem.
  • Sanal insan 1.12.2012 10:22:08
   :)) Ya adamın alarmı çalmış yolculardan dayak yemiş birde düşünün telefonu çalsa herhalde adamı uçakdan atarlardı... Türkler olarak sıcak kanlıyız hareketi seviyoruz. Uçakta kaptan pilot var kabin memuru var ama soruna yolcular mudahale etmiş.. :))
  Sayfa Başı
  Haberlerhürriyetyazarlarkısmetse olur hazaldizifragmanhazal babalıkhazal babalık kimdirkısmetse olur