THY yeni sistemle gelirini yüzde 5 artıracak

Hürriyet Haber
18.10.2005 - 15:56 | Son Güncelleme:

Türk Hava Yolları’nın (THY), havayolu endüstrisinde yaygın olarak kullanılan gelir yöntemi sistemiyle gelirini yüzde 5 artırmayı hedeflediği açıklandı.

Sisteminin amacının istatiksel verilere ve gelişmiş tahmin programlarına dayanarak geliri maksimize edecek yolcu talebinin tespiti olduğunu belirtilen açıklamada, 1997 yılında beri gelir yönetimi sistemi olarak Sabre firmasının Airmax 4’ncü versiyonunu kullanan THY’nin, teknolojinin gelişmesi ve mevcut sistemin ihtiyaçları karşılayamaması nedeniyle Sabre firmasının yeni ürünü Airmax 6.0 Revenue Manager’ın tercih edildiği bildirildi.

Yeni sistemin gelişmiş tahmin programlarını kullanmasının yanı sıra çok ücretli yapı içinde her ücret grubuna her uçakta ne kadar koltuk ayrılacağını da belirlediği de açıklandı.

THY, yolcu profilinin yüzde 25’ni oluşturan grup trafiği nedeniyle yine aynı firmanın Group Manager modülünü de satın aldığını açıkladı.

Sebre firmasının benzer ürünlerini Japonya Havayolları, Fransa Havayolları, Malezye Havayolları,Brezilya Havayolları, Kuveyt Havayolları ve Körfez Havayolları kullandığı belirtildi.
(ANKARA/ANKA)
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı