Gündem Haberleri

GÜNDEM

  THY uçağına bomba ihbarı asılsız çıktı

  Mikail PELİT/MALATYA,(DHA)
  18 Şubat 2011 - 21:57Son Güncelleme : 18 Şubat 2011 - 21:57

  AĞRI-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı bomba ihbarı üzerine Malatya’ya acil iniş yaptı. Bomba uzmanları tarafından didik didik aranan yolcu uçağında bir şeye rastlanılmadı.

  Türk Hava Yolları’nın Boeing 737–400 tipi TK–2731 sefer sayılı yolcu uçağı, 87 yolcusu ile İstanbul seferini yapmak üzere Ağrı Havaalanı’ndan havalandı. Uçak havalandıktan kısa süre sonra uçakta bomba olduğuna dair ihbar yapıldı. Bunun üzerine kaptan pilot, hava trafik kontrol kulesi ile irtibata geçerek Malatya Erhaç Havaalanı’na iniş yaptı.

  Güvenli bir alana çekilen uçaktaki yolcular kısa sürede tahliye edildi ve Malatya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bomba uzmanları uçakta arama yapmaya başladı. Bomba uzmanı köpeğinde katıldığı aramalarda uçağın bagaj ve yolcu kabinleri didik didik arandı. Yaklaşık 1 saat süren arama sonucunda uçakta bir şey bulunamayınca, yolcuların valizleri indirilerek teker teker açılarak incelendi.

  Bomba ihbarının asılsız çıktığı belirtilirken, bekleme salonunda bulunan yolcular tekrar uçağa bindirildi. Ağrı-İstanbul uçağı daha sonra Malatya’dan havalanarak İstanbul’a hareket etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı