Gündem Haberleri

  THY pilotu Mehmet Gerçek'in cenazesi Bişkek'ten getirildi

  DHA
  20.09.2014 - 11:22 | Son Güncelleme:

  Bişkek seferini yapmak üzere görevli olarak gittiği Kırgızistan’ın Bişkek kentinde kaldığı otelde geçirdiği kalp krizi sonrası hayata veda eden THY’nin Kaptan Pilotlarından 56 yaşındaki Mehmet Gerçek’in cenazesi İstanbul’a getirildi.

  Bu sabah saat 10.00’da THY Kargo binası önünde Mehmet Gerçek için düzenlenen törende bir konuşma yapan THY’nin Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaptan Pilot Asaf Bora şunları söyledi:

  “ Mehmet Gerçek Kaptanı görevde kaybettik. Bizim için çok ani oldu. Çok sevdiğimiz, çok değer verdiğimiz, gerçekten hem bilgi birikimiyle, hem de uçuculuk kabiliyetiyle. Şirkete ciddi katkıları olan bir kardeşimizdi. Ölümü bizi gerçekten çok üzdü. Allah rahmet eylesin. Allah mekanını cennet eylesin. Böyle ani ölümler hepimizi üzüyor. Sonuçta bu Allah’ın emri. Ailesine ve bütün THY camiasına, bütün Türkiye’deki uçucu camiaya baş sağlığı diliyorum."

  THY pilotu Mehmet Gerçekin cenazesi Bişkekten getirildi

  Asap Bora gazetecilerin periyodik sağlık kontrolleri yapılan pilotun ani ölümü hakkındaki soruya ise, “ Kalp krizinin olduğunu kesin olarak bilmiyorum. Raporlarını görmemiz lazım. Ne kadar kontrol yapılırsa yapılsın. Bu işler böyle. Zımba gibi futbolcular bile futbol sahasında kalp krizi geçirip hayatlarını kaybediyor. Allah kimseye göstermesin" dedi.

  THY pilotu Mehmet Gerçekin cenazesi Bişkekten getirildi

  Kaptan Pilot Mehmet Gerçek’in cenazesi törenden sonra toprağa verilmek üzere Balıkesir Susurluk’a götürüldü.

  THY pilotu Mehmet Gerçekin cenazesi Bişkekten getirildi

  THY'nin kaptan pilotlarından 56 yaşındaki Mehmet Gerçek

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı