Gündem Haberleri

  THY kuruluşunun 77. yılını kutluyor

  A.A
  20.05.2010 - 12:07 | Son Güncelleme:

  Türk Hava Yollarının (THY) kuruluşunun 77. yıl dönümü, Türkiye'de ve dünyada faaliyet gösterdiği noktalarda düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

  THY'den yapılan yazılı açıklamada, kuruluş yıl dönümü kutlamalarının bugün Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen törenle başladığı ve bu çerçevede anıta çelenk konulduğu bildirildi.

  Açıklamada şunlar kaydedildi:

  “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 77 yıl önce 1933 yılında kurduğunda, Türk Hava Yolları 5 uçaklık filoya sahipti. Türkiye'nin gökyüzündeki temsilcisi THY, bugün 139 uçaktan oluşan filosuyla dünyada 157 noktaya uçmakta, gitgide artan hizmet kalitesiyle dünya havacılık arenasının başrol oyuncularından biri olma yolunda hızla ilerlemektedir.

  Güney Avrupa'nın en iyi hava yolu seçilmesi ve en iyi 4. hava yolu olarak dünya havacılık devleriyle yarışması, THY'nin hedeflerinde hızla ilerlediğinin bir göstergesidir. Sivil havacılıkta 'global bir marka' olmayı kendisine hedef olarak seçen THY, programına aldığı her atılımı gerçekleştiriyor. THY, filosuna katılan yepyeni uçaklar, kabin içi hizmetlerimizdeki yenilikler, bilet fiyatlarında yolcuların lehine yaptığı çeşitlendirmeler, bunlardan sadece birkaçı.”

  Türkiye'nin bayrak taşıyıcılığını üstlenen THY'nin, geleneksel Türk konukseverliğinin de gökyüzündeki en popüler temsilcisi olmaya devam ettiği vurgulanan açıklamada, Star Alliance üyesi olan THY'nin bugün 139 uçaklık filosuyla, 120 uluslararası, 37 yurt içi olmak üzere dünyada 157 noktaya uçan, 4 yıldızlı hava yolu şirketi olduğu belirtildi.

  Açıklamada, kutlamalar kapsamında yarın THY Genel Müdürlük bahçesindeki piknikle eş zamanlı olarak, THY'nin ofislerinin bulunduğu tüm noktalarda kutlamaların devam edeceği, 28 Mayıs Cuma günü ise Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, kuruluş yıl dönümü anısına düzenlenen “Kuş olup uçsam” isimli konserde, Türk müziği sanatçısı Melihat Gülses'in seçkin eserlerini seslendireceği bildirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı