THY, Kızılay’ın ‘özel kan taşıyıcısı’ oldu

Hürriyet Haber
25.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türk Kızılay’ı ve Türk Hava Yolları (THY) afet dönemlerinde insanlara acil yardım ulaştırmak için süresiz işbirliği anlaşması imzaladı.

THY Genel Müdürü Temel Kotil, “Afrika ve Pakistan’daki felaketlere ilk yardıma giden Kızılay’ımız oldu. Bize de Kızılay’ımızı buralara taşıma şerefi düştü. İmzaladığımız protokol çok daha kapsamlı. Kan naklini, Kızılay mensuplarının seyahatlerini ve bizim sponsorluk desteğimizi içeriyor. Pakistan’da Kızılay’ın kurduğu Mevlana evlerini de 777 kargo uçaklarımızla taşıyacağız. Bunlara THY Mevlana Evleri ismi verilecek” dedi.
Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali şunları söyledi: “Kan ürünlerimizin taşınması hususunda THY büyük destek veriyor. Kızılay’ın Türkiye’nin her yerinde kan bankaları var. Numune kanların bu merkezlere acilen ulaşması lazım. Çünkü bunların tetkik edildikten sonra geldiği yere anında dönmesi lazım. Bu konuda THY bize çok büyük destek veriyor, kan numunelerini süratle ilgili merkezlere taşıyor. Bunun tekrarını istiyoruz. THY’nin de dünyada ulaşamadığı yer kalmadı. Bunları THY’nin desteği ile bütün dünyaya yayma imkanı bulacağız.”

 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı