THY'den İtalyan havayolu şirketi Alitalia ile ilgili açıklama

Hürriyet Haber
07 Haziran 2017 - 11:18Son Güncelleme : 07 Haziran 2017 - 13:06

TÜRK Hava Yolları'nın (THY) finansal olarak zor durumda bulunan İtalyan havayolu şirketi Alitalia ile ilgilenen şirketler arasında yer aldığı belirtildi. Ancak THY söz konusu haberin doğru olmadığını bildirdi.

İtalyan Il Messaggero gazetesinin haberine göre, Alitalia ile ilgili niyet beyan eden 30'un üzerindeki şirket ve fon arasında THY de yer aldı. Habere göre, Alitalia ile ilgilenen şirketlerden hiçbiri şirketin tamamını satın almakla ilgilenmezken; sadece havayolu şirketinin bazı varlıklarına ilgi gösteriyor.

THY: HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Ancak THY Basın Müşavirliği bir basın açıklaması yayınlayarak haberin doğru olmadığını bildirdi. Açıklamada, Türk Hava Yollarının İtalyan Alitalia Havayolları şirketinin satışıyla ilgilendiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtildi.

İtalya'nın finansal olarak zor durumdaki havayolu şirketi Alitalia'yı satmakla görevlendirilen yetkililer, dün yaptıkları açıklamada 32 şirketin Alitalia ile ilgilendiklerini yazılı olarak kendilerine ilettiklerini belirtmişti.

İtalyan yetkili Stefano Paleari dün yaptığı açıklamada, "32 tane niyet beyanı aldık, değerlendirmek için çalışıyoruz" dedi.

 

THYden İtalyan havayolu şirketi Alitalia ile ilgili açıklama

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

     EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı