Gündem Haberleri

GÜNDEM

  THY Çin'e haftada 21 sefer yapacak

  Hürriyet Haber
  25 Ekim 2007 - 12:14Son Güncelleme : 25 Ekim 2007 - 12:14

  Türk Hava Yollarının (THY), Çin'e haftada 14 yolcu ve 7 kargo seferi yapmayı planladığı bildirildi.

  THY Amerika ve Uzak Doğu Bölge Müdürü Semra Erener Özalçın, bu konuda  Çin Sivil Havacılık yönetimiyle görüşmelerin sürdüğünü ve 2008 yılında  görüşmelerden sonuç almayı beklediklerini kaydetti. İstanbul'dan her gün Pekin ve Şanghay'a bağlantılı sefer yapıldığını  hatırlatan Özalçın, bu seferlerin performansından çok memnun olduklarını ifade etti.

  Çin'in yolcu ve kargo potansiyelinin yüksek olduğunu söyleyen Özalçın,  Çin'den sadece Türkiye'ye değil, Avrupa ülkeleri, Tel Aviv, Cezayir ve  Odesa'ya da yolcu taşıdıklarını kaydetti.

  Özalçın, bazı hava yolu şirketleri tarafından riskli görülmesine rağmen,  Çin'deki potansiyeli gördüklerini ve bir buçuk yıl önce buraya yapılan  seferleri günlük hale getirdiklerini belirtti.

  THY filosuna geçen yıl 5 Airbus 330 uçağının katıldığını kaydeden  Özalçın, uzun hatlarda kullanılan Airbus 340 uçaklarının yenilendiğini  ve özellikle business bölümlerinin konforlu hale getirildiğini söyledi.

  Özalçın, Pekin'de THY Çin Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 200'den  fazla Çinli seyahat şirketi temsilcisinin katıldığı toplantıda, THY'nin stratejisi hakkında bilgi vererek, Çin'den Türkiye'ye daha fazla turist  gelmesi yönündeki beklentiyi dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı