« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Thorpe'un paletleri

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünya rekortmeni yüzücü, 55 numara ayaklarını havuzda bir motor gibi kullanıyor

Avustralya'nın 17 yaşındaki genç yüzücüsü Ian Thorpe, Sydney 2000 yüzme müsabakalarının ilk iki gününde iki dünya rekoruna adını yazdırıp iki altın madalyayı boynuna takarken büyük ayaklarıyla da gündeme oturdu. Dile kolay Thorpe tam 55 numara ayaklara sahip. ‘‘Torpil’’ lakablı Thorpe'un hedefe ulaşmadaki en büyük kozu da bu doğal paletleri.

198 cm boyundaki Thorpe'un 55 numara ayaklarına görünteleyebilmek için gazeteciler birbirleriyle yarışırken, genç yüzücü de bu paletlerini saklamak için onlardan köşe bucak kaçıyor. Thorpe her ne kadar ayaklarına giyeceği ayakkabıyı kolaylıkla bulamasa da bu paletler onu havuzda rekorlarla madalyalara taşıyor.

Thorpe'un bir motor gibi kullandığı bu muhteşem ayaklarını en yakından görenler ise havuzda mücadele ettiği rakipleri. Yüzücü G.Afrikalı Ryk Neethling de Thorpe'un ayakları için ‘‘Onlar havuzda bir çamaşır makinesi gibi çalışıyor’’ diyor. Thorpe'un babası Ken ise ‘‘Annesine ve babasına bakın bu çocuk nasıl böyle oldu, bilemiyorum’’ diye espri yapıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz