« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Thomas Kurth Galatasaray'da

Galatasaray'da kurumsal yapılanmada devrim sayılacak gelişmelerin ilk adımları atıldı.

KADİR ÇETİNÇALI - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Başkan Ünal Aysal ile yönetici Adnan Öztürk, futbolu yönetimden ayırıp, farklı bir yapılanma yarınlara hazırlamak için girişimlere başladı. Futbol A.Ş'yi adeta baştan yapılandıracak olan başkan Ünal Aysal ile yönetici Adnan Öztürk, şirketin genel müdürlüğüne Thomas Kurth'u getirecek. Kurth'un yardımcılığına düşünülen isim ise Futbol Federasyonu Asbaşkanı Lütfi Arıboğan. Başkan Ünal Aysal bu akşam Arıboğan ile bir yemek yedi ve sarı kırmızılı kulübün futbol şirketinde görev teklif etti. Ancak Arıboğan'ın, bu teklife ilk etapta olumlu yanıt vermediği öğrenildi.

Galatasaray'da futbolun patronu olacak olan Thomas Kurth, uzun yıllar UEFA'da üst düzey yöneticilik yaptı. Bir ara Avrupa'nın büyük kulüpleri tarafından hayata geçirilen G 14'lerin oluşumunda fikir babası olarak öne çıktı. Ardından UEFA ile uzlaşıp, Şampiyonlar Ligi'nin oluşumuna büyük katkı sağladı.

Ünal Aysal Yönetimi, fubolun yanısıra kulübe bağlı şirketlerin yapısını da ciddi bir reform süzgecinden geçirecek. Barcelona Kulübü'nde sponsorluk ve reklam gelirlerinin artırılmasında büyük katkı sağlayan Esteve Calzada, sarı kırmızılı kulübün Sportif A.Ş şirketinde göreve başlayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler