« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Thomas Doll: İyi bir yerdeyiz

Sezon başında gelen ve takımı beklenilenden daha üst seviyeye taşıyan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, 2009-2010 sezonunun ilk yarısını değerlendirdi.

Ercan ATA / ANKARA (DHA)
SON GÜNCELLEME

Sezonun ilk yarısını iyi bir konum ve sıralamada bitirdiklerini belirten Doll, ''Sezon başında takımı aldığımızda ilk yarıyı bu sıralamada bitirebileceğimizi düşünmemiştik. Futbolcularımızın arzu ve istekleri takımı bu yerlere getirdi. Bazı karşılaşmalarda kötü futbol sergilemiş olsak da futbolcularımı istek ve arzularından dolayı kutluyorum. Sonuç itibariyle sezonun ilk yarısını iyi bir yerde kapatıyoruz'' dedi.

"GOL POZİSYONLARINDA DAHA ETKİLİ OLMALIYIZ"

Sezon bitmeden önce yapılacak takviyeler konusunda açıklama yapmak istemediğini ifade eden Alman teknik adam, ''Takım içerisindeki arkadaşlara güveniyoruz. Buralara onlarla birlikte geldik. Ama uzun vadeli düşünürsek yaza doğru tabiki takviye yapmamız gerekiyor. Bir takım bünyesinde her an değişiklik olabilir. Eksik bölgelere değinirsek eğer, genç bir takımız ve iyi futbol oynarken birden çöküntüye girebiliyoruz ve bunu koruyamıyoruz. Bunu son yaptığımız maçlara bakarsak görebiliriz yani skor olarak öndeyken çuvalın ağzını iple kapatıp maçı önde bitirebiliriz. Normal şartlarda tencerenin kapağını orada kapatmanız gerekiyor. Maçı lehinize çevirmeniz gerekiyor. Gol yollarında yakaladığı pozisyonları daha iyi değerlendiren bir takım hürriyetinde olmamız gerekiyor. Pozisyonlara girdiğimiz halde çoğu yerlerde değerlendiremiyoruz. Bunların üzerine çalışmamız gerekiyor. Ayrıca bizim yaptığımız maçlarda verdiğimiz mücadelelere bakıldığında atletik yapı bakımından güçlü olduğumuzu söyleyebiliriz. Fakat bundan sonra ayağımız yere basarak bunu sezon sonuna kadar devam ettirmemiz gerekiyor. İkinci yarı aynı şekilde devam etmemiz gerekiyor'' şeklinde konuştu.

"ŞİKE OLAYLARI ALT TABAKALARIN UĞRAŞTIĞI İŞLERDİR"

Takımının gittikçe kazanamaya alışması ve iyi futbol sergilemesinin kendisini sevindirdiğini dile getiren Thomas Doll, ''Takımın coskusu, kazanma mantalitesi ve hırsı beni mutlu ediyor. Antalya maçı hariç kötü bir müsabaka sergilediğimizi düşünmüyorum. Çok iyi mücadelelerde bulunduğumuzu ve birçok yerde kazandığımızı söyleyebilirim. Kendi takımımızı seyrederken haz duymanın haricinde Barcelona ve Real Madrid'i izlerken de haz duymak önemli. Üzücü olarak bakabileceğim tek şey son zamanlarda konuşulan bahis skandalları. Futbolun karanlık bir tünelden geçmesini sağlayan bir skandal. Bu skandallar üst düzeyde oynanan maçlarla ilgili de değil. Bunlar alt liglerde alt tabakaların uğraştığı işler. Futbola zarar verdiği için üzücü algılanabilir'' diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz