İZMİR HABERLERİ

THK’ya Kurban Derisi Bağışı Arttı

IHA
30.09.2015 - 17:38Son Güncelleme :

HER KURBAN BAYRAMI'NDA OLDUĞU GİBİ BU BAYRAMDA DA KURBAN DERİSİ TOPLAMA FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN TÜRK HAVA KURUMU'NA YAPILAN BAĞIŞIN GEÇMİŞ YILLARA GÖRE ARTTIĞI BELİRTİLDİ.

IHA

Her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da kurban derisi toplama faaliyetlerini sürdüren Türk Hava Kurumu’na yapılan bağışın geçmiş yıllara göre arttığı belirtildi.
Türk Havacılığının gelişmesi için 90 yıldır çalışmalarını sürdüren Türk Hava Kurumu her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da kurban derisi toplama faaliyetlerini sürdürdü. Bu kapsamda THK Aliağa Şubesi de bayram süresince Aliağalı vatandaşlardan kurban derisi topladı.
Çalışmalarını gönüllülük esasına göre sürdüren THK Aliağa Şubesi bu bayramda da 15 gönüllü çalışanı ile görev yaptı. Bu yıl toplanan kurban derilerinde geçen yıla göre artış olduğunu fakat deri fiyatlarının geçen yıla göre düşük olduğunu belirten THK Şube Saymanı Seval Demir, bu yıl deri fiyatlarındaki ucuzluktan dolayı toplanan deri adet olarak fazla olsa da elde edilen gelirin geçen yıla göre düşük olduğunu söyledi.
ALİAĞA BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR
Kurban toplama faaliyetleri süresince araçlarıyla ve personeliyle kendilerine destek veren Aliağa Belediyesi’ne teşekkürlerini sunan THK Aliağa Şubesi yayınladığı teşekkür mesajında şu ifadelere yer verdi: Köylerimizde yıllardır bizi hiç yalnız bırakmayan karşılıksız olarak kurumumuza hizmet eden köy muhtarlarımıza, özverili çalışmalarıyla akşamın geç saatlerine kadar gayret içerisinde olan çalışanlarımıza, temiz giysileriyle bayram yapmak yerine bizimle çalışan genç kanatlarımıza, kesim yerlerindeki görevlilerimize, evlerinden telefonla ya da bizzat şubemize gelerek bizlere ulaşarak kurban derisini THK’ya bağışlayan Aliağa halkımıza teşekkür ederiz. Sizlerin desteğiyle varız. Ulu Önder Atatürk’ün bizlere emanet ettiği kurumumuza sahip çıkacak, Kurum için çalışmaya devam edeceğiz.”
BAĞIŞLARLA HAVA
THK’ya yapılan fitre-zekat ve kurban derisi bağışlarıyla ülke için önemli adımlar atıldığını ifade eden Demir, “Toplanan bağışlar ile ülkeye hava ambulansları kazandırılıyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlere sportif havacılığın tüm branşlarında ücretsiz eğitimler veriliyor. Yangın söndürme uçakları ülkemize kazandırılıyor. Yine bağışlar sayesinde Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın 37’inci Havacılık ve Uzay Üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde 2011 yılından bu yana gençlerimiz uzmanlık gerektiren havacılık alanlarında eğitim görüyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden THK’ya Kurban Derisi Bağışı Arttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 17 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça THK’ya Kurban Derisi Bağışı Arttı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı