VAN HABERLERİ

THK Van Şubesi Başarılı Şubeler Arasında

IHA
17.08.2015 - 16:55Son Güncelleme :

THK VAN ŞUBE BAŞKANI VAHDETTİN DİCLE, 2014 YILINDA 500 ÖĞRENCİYE MODEL UÇAK KURSU VERDİKLERİNİ BELİRTEREK, 23 ÖĞRENCİNİN İSE YAMAÇ PARAŞÜTÜ, PLANÖR, YELKEN KANAT VE SERBEST PARAŞÜT EĞİTİMİ ALDIKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

Türk Hava Kurumu (THK) Van Şube Başkanı Vahdettin Dicle, 2014 yılında 500 öğrenciye model uçak eğitimi, 23 öğrenciye ise yamaç paraşütü, planör, yelken kanat ve serbest paraşüt eğitimi verdiklerini söyledi.
Türkiye’de 413 şube arasında Van şubesinin çok başarılı çalışmalara imza attığını ifade eden Vahdettin Dicle, Van’da 20’ye yakın pilotlarının bulunduğunu belirtti. Yamaç paraşütü sevdası ile başlayan bir öğrencilerinin de şu an hava yollarında pilotluk yaptığını anlatan Dicle, “Yıllardır Van’da değişik okullarda çok sayıda öğrenciye ücretsiz model uçak kursları verdik, vermeye de devam ediyoruz. Bunların arasından havacılığa daha istekli olanları eğitim merkezlerinde yamaç paraşütü, planör, yelken kanat ve serbest paraşüt kurslarına göndermekteyiz. 2011 yılında kurduğumuz THK Üniversitesi, havacılığın her alanında eğitim vermektedir. Türk Hava Kurumu’nun amacı daha fazla havacıyı ülkemize kazandırmaktır. Öğrencilere uçuş prensipleri gibi konular anlatılıyor. Model uçak iyi bir hobi olmanın ötesinde uçuş prensiplerini daha iyi anlamaya yardımcı bir araçtır. Model uçak havacılığın temelidir, bu nedenle havacılığa ilgi duyan herkesi kurslarımıza bekliyoruz. Hızla gelişen teknoloji, gençlerin önüne yeni olanaklar sunuyor. Bu olanaklar gençleri bazen günlük hayattan uzaklaştırıyor. Türk Hava Kurumu olarak gençlerimize güzel bir hobi kazandırmak ve havacılık sevdasını onların genç yüreklerine aşılamak istiyoruz. İlimizde geçtiğimiz yıl toplamda 500 öğrencimize model uçak kursu verdik. 23 öğrencimiz ise yamaç paraşütü, planör, yelken kanat ve serbest paraşüt eğitimi aldı. Şu an bunlar bu işi artık profesyonel yapmaktadırlar. Hatta bir öğrencimiz ise hava yollarında pilotluk yapmaktadır. Bu yılda uçmaya hevesli 6 öğrencimizi uçuş eğitimlerini almaları için gönderdik. Tüm masrafları Türk Hava Kurumu Genel Merkezimiz tarafından karşılanmaktadır. Van şubesi olarak yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında 413 şube arasında en iyi başarı elde eden şubelerin başında gelmekteyiz. Duraksamadan çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden THK Van Şubesi Başarılı Şubeler Arasında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça THK Van Şubesi Başarılı Şubeler Arasında haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:27
Sayfa Başı