Ege Haberleri

  THK Üniversitesi’nde mezuniyet sevinci

  Veysel EROL / SELÇUK, (DHA)
  17.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  THK Selçuk Havacılık Meslek Yüksekokulu, ilk mezunlarını verdi.

  Selçuk-Efes Havalanı’ndaki mezuniyet törenine Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım, THK Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ünsal Ban, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, CHP’li Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür, mezun olan öğrenciler ve velileri katıldı.
  Törende konuşan Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım, “‘Hayaldi Gerçek Oldu’ sloganıyla çıktığımız bu uzun ve meşakkatli yolda, hayallerimizin birer birer gerçeğe dönüştüğünü görmek mutlulukların en büyüğü ve onur vericisi olsa gerek. Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Ünsal Ban ile 97 öğrenciyle başladığımız eğitim hayatına şimdi sınırlarımızı aşarak devam ediyoruz. Önümüzdeki öğretim yılında ise 97 farklı ülkeden öğrenciyle birlikte yolumuza devam edeceğiz. Bu onur hepimizin, bu onur milletimizin, bu onur 1925 yılında “İstikbal Göklerdedir” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün” dedi.
  Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Yıldırım, “Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirin, kıymetini bilin. Değişim ve yeniliklerden korkmayın. Özgür düşünme, ön yargısız farklı düşünce ve görüşlere açık olun. Değişimi yaratın ve yön verin. Geleceği düşünerek kendinizi geliştirmeye devam edin. Her zaman pozitif olun, zorluklardan fırsatlar yaratmayı düşünün. Üniversitenizde kazandıklarınızla ikliminizi gittiğiniz yerlere taşıyın” diye konuştu.
  Rektör Ünsal Ban ise iki yıl önce, bir odada, birkaç kişiyle Türkiye’nin Havacılık ve Uzay Üniversitesi’ni kurmak için yola çıktıkların hatırlatarak, “‘İmkansız, başaramazsınız’ dediler. ‘Yapacağız, göreceksiniz, hayallerinizin ötesinde bir üniversite kuracağız’ dedik. Uzun ve meşakkatli bir yol kat ettik. Bu yolun sonunda, hayallerimizi bir bir gerçekleştirdik. İşte, hayallerimizin gerçeğe dönüştüğünün ilk kanıtı da sizlersiniz. Hava Ulaştırma Fakültesi, İşletme Fakültesi ve İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulu’ndan 215 öğrenci ile çıktığımız bu yolda, şimdi 5 fakülte, 12 bölümden 966 öğrenci ile karşınızdayız. Hedefimiz bu yıl, Allah izin verirse, öğrenci sayımızı ikiye katlamak olacaktır. Bütün bunların yanında 45 farklı ülkeden 82 öğrencimiz, fakültelerimizde eğitim görmektedir. Bu yıl, bu sayı, 97 farklı ülkeden gelecek olan 160 öğrenciyle taçlanacaktır. Çok genç bir üniversite olmamıza rağmen, çok tercih edilen ve yüzde 100 doluluk oranıyla eğitime başlayan bir üniversite olduk” dedi.
  Konuşmaların ardından birincilikle mezun olan Selin Polat, yaş kütüğüne plaket çakıp, duygularını dile getirdi. daha sonra mezun öğrenciler hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini yaşadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı