Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Thelma&Louise ama Kağıthaneli

  Murat KAZANCI / İSTANBUL
  09 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 09 Ekim 2007 - 10:09

  Her ikisi de evli ve iki çocuk annesi iki kadın, hayatlarını geride bırakarak, 11 bin doları da yanlarına alıp sır oldular. Kadınlardan birinin kocası "Evine dönmesini istiyorum" derken, diğer koca kararlı: Dönerse hemen boşarım!

  KAĞITHANE’de emlakçılık yapan evli ve iki çocuk annesi Demet Edis (31) ve en yakın arkadaşı, kendisi gibi evli ve iki çocuk annesi Melahat Erkan (33), 7 Temmuz Cuma günü birlikte ortadan kayboldular.

  ’MELAHAT DA YOK’

  Karısının, kaybolmadan bir gün önce 3 bin dolarlık alacaklarını da tahsil ettiğini anlatan İsmail Edis, olayı şöyle özetledi: "Evde bulunan 8 bin dolar da yoktu. Hemen alacak meselesi yüzünden bir süredir konuşmadığım Melahat’ın eşi Şefik’i aradım. Şefik, ’Melahat da ortada yok’ dedi. Beraber kaçtıklarını anladım." Sözlerini, Melahat Erkan’ın karısını kandırdığını iddia edip, "Karım ile hiç bir sorunumuz yoktu. Maddi durumumuz iyiydi. Daire alacaktık, ama Melahat son bir aydır hemen her akşam bizdeydi. Karımın kafasını yıkadı. Ben karımı seviyorum. Evine dönmesini istiyorum" diyerek bitiren Edis, savcılığa başvurdu.

  DEMET’İ SPONSOR YAPTI

  Melahat Erkan’ın kocası, matbaa malzemeleri imal eden 43 yaşındaki Şefik Erkan ise, bir süre önce kaza geçirdiğini belirterek, "Beni /images/100/0x0/55eb0a50f018fbb8f8a7201chastaneye Demet Edis götürdü. Karım, ’Beni kurtardı’ diye Demet’e bağlandı, sıkı arkadaş oldu" dedi. Kazada parmaklarını kaybettiğini söyleyen Şefik Erkan, gerisini şöyle anlattı: "Maddi açıdan zor günler geçiriyorduk. 18 yıldır çalışmayan karım Bayrampaşa’da bir şirkette sekreterlik yapmaya başladı. Kazandığı yola gidiyordu. Psikolojisi bozulmuştu. Daha sonra işlerimiz düzeldi ama karım düzelmedi. Annesine gidip gelmeye başladı. Sonra da Demet’i kendine sponsor yaparak ortadan kayboldu." Şefik Erkan, ortaya çıkarsa karısından boşanacağını da sözlerine ekledi.

  6 dalda Oscar’a aday oldu/images/100/0x0/55eb0a50f018fbb8f8a7201e

  ’Thelma ve Louise’, 1991 yapımı bir yol filmidir. Senaryosunu Callie Khouri’nin yazdığı filmi Ridley Scott yönetti, Geena Davis, Susan Sarandon, Harvey Keitel, Michael Madsen, Christopher McDonald ve Brad Pitt oynadı. Monotonluktan sıkılan ev kadını Thelma ile garson Louise’in kaçışlarını anlatan, kadın hareketinin önem verdiği film, En İyi Yönetmen de dahil 6 dalda Oscar’a aday gösterildi. (NOT: tr.wikipedi.org adresli internet sitesinden alınmıştır.)
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı