Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  The Division'ın sorunları bitmiyor

  Hürriyet Haber
  26.04.2016 - 08:37 | Son Güncelleme:

  Ubisoft, son günlerin ses getiren oyunu The Division'daki kritik bir hatayı düzeltirken oyuncular başka bir açık buldu bile.

  Ubisoft'un uzun süren geliştirme aşamasından sonra 8 Mart tarihinde piyasaya çıkan oyunu The Division, tüm oyun basınından yüksek puanlar almayı başardı ve yılın oyunu ödülünün favorilerinden biri olacağı kesin.

  The Witcher III geri dönüyorThe Witcher III geri dönüyor

  Bununla birlikte oyunun online kısmında ciddi sıkıntılar söz konusu.

  Bilindiği gibi Ubisoft'un The Division'a eklediği Falcon Lost görevlerinde bulunan bir açık sayesinde oyuncular, 15 adet düşman dalgasını pas geçerek direkt olarak oyun sonu hasılatına ortak olabiliyorlardı. Ubisoft bu açığı kapatmadan önce taşınabilir kalkan sayesinde duvarlardan geçebiliyor ve size karışık veremeyen taktik zırhlı muharebe araçlarını risksiz bir şekilde yavaş yavaş vurabiliyordunuz. Ubisoft daha bu açığı kapattığına sevinemeden başka bir açık buldu oyuncular. Bu kez de Raid başladıktan sonra dışarıya kaçıp, yüklenmemiş haritanın dışından, yine taşınabilir kalkan yardımıyla uzaktan uzaktan boss'ları patlatmanız mümkün oluyordu.

  The Divisionın sorunları bitmiyor

  Bu hataların üzerinin yamalar ile kapatılmasından sonra da oyuncular NPC'leri (oyuncu kontrolünde olmayan yapay zeka karakterler) hackleyerek kendileri adına savaştırmaya ve hiç savaşa girmeden raid'in sonuna ulaşmaya başladılar! Her Drop Zone'da 4-5 adet bulunan ve oyundan soğutan hacker'ları söylemiyoruz bile.

  PlayStation 4 oyun fiyatları düştüPlayStation 4 oyun fiyatları düştü!

  Ubisoft son yamadan yaptığı açıklamada bu tarz hatalardan faydalanmanın kullanıcı sözleşmesine aykırı olduğunu ve bu şekilde köşe olan oyuncuların nasıl cezalandırılacağı konusunda çalıştıklarını açıklamıştı ve bu açıklama öyle bir tepki dalgası yarattı ki, oyun Fox News ana habere bile konu oldu.

  The Divisionın sorunları bitmiyor

  Bakalım yılın en popüler oyunu, Ubisoft'un kriz yönetimi konusundaki zaafı yüzünden potansiyeline ulaşamadan geçip gidecek mi hayatlarımızdan?

  LEVEL tarafından hazırlanmıştır.

  Etiketler: level
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı