Gündem Haberleri

  The Cinematic Orchestra

  Hürriyet Haber
  19.05.2011 - 11:47 | Son Güncelleme:

  Tamirane
  20.05.2011
  21:30

  NE KADAR: 45,00 TL

  Güncel müziğin dünyadaki en önemli topluluklarından The Cinematic Orchestra, 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde Tamirane’de, Heidi Vogel’in vokalde dahil olduğu 7 kişilik orkestrasıyla vereceği iki konserle geçen yılın konserleri ardından bir kez daha müzik severlerin zihnini açacak.

  Geçen yıl Tamirane’de verdiği konserlerle dinleyicileri büyüleyen bir canlı performans sergileyerek “kentin müzik hafızasına” izini bırakan The Cinematic Orchestra, 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde vereceği iki konserle bir kez daha İstanbul’da, Garanti Bankası sponsorluğunda Tamirane’de. Heidi Vogel’in vokalde olduğu 7 kişilik orkestrasıyla iki gece sahne alacak olan The Cinematic Orchestra, henüz yayınlanmayan ve çalışmaları devam eden yeni albümünden bestelerin yanı sıra, yayınlanmış albümlerinden bestelere de yer verecek. Müziklerinde 12 yıldır caz ve türevlerini, electronica ve trip hop gibi eksenleri kusursuz ve hayran bıraktıran bir uslüpla biraraya getiren ve müzik türleri arasındaki sınırları unutturan The Cinematic Orchestra’nınbelki de en önemli özelliklerinden biri, grupta yer alan müzisyenlerin gerçek birer virtüöz olmaları ve dolayısıyla stüdyoda kaydedilen muhteşem bestelerini büyüleyici ve hipnotize edici bir canlı performansla birleştirip izleyicilere aktarabilmesidir.

  Elektronik altyapılarda ve “orkestra şefliğinde” Jason Swinscoe, kontrbasta Phil France, vokalde Heidi Vogel, saksafonda Tom Chant, gitarda Stuart McCallum, davulda Richard Spaven, piyanoda Ivo Neame’den oluşan The Cinematic Orchestra’nın sponsorluğunda 20 Mayıs Cuma ve 21 Mayıs Cumartesi akşamları Tamirane’de vereceği konserler, henüz yayınlanmamış albümünden besteleri de içereceği için yeni albümün bir önizlemesi niteliğini de taşıyor. Tamirane’nin bahçesini de kapsayacak konser düzeninde, izleyiciler, Mayıs ayının en büyüleyici performanslarından birine tanık olurken The Cinematic Orchestra’nın henüz yayınlanmamış yeni parçalarını ilk dinleyenler arasında olma fırsatını da yakalayacaklar.

  20 Mayıs Cuma              
  21:30 Deform-E (DJ Set)
  23:00 The Cinematic Orchestra (konser)

  21 Mayıs Cumartesi
  21:30 Red Star Sessions (Semi-live set)
  23:00 The Cinematic Orchestra (konser)   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı