« Hürriyet.com.tr
MENÜ

The Best Five Basketbol Yaz Kampı sona erdi

Gaziantep Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı ve bu yıl 15.’si düzenlenen The Best Five Basketbol Yaz Kampı, yapılan antrenmanların ardından tamamlandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Besyo Spor Salonu’nda yapılan kampın son antrenmanı başantrenör Chris Dial yönetiminde gerçekleştirildi. Genç basketbolcular kısa bir ısınma çalışmasının ardından dripling üzerinde durdu. Bu bölümü bir oyuna çeviren antrenörler, oyuncuların zevkli bir idman geçirmelerini sağladı. Ardından top çalma çalışan sporcular, bir başka dripling oyunundan sonra antrenmanı ve kampı tamamladı.

Antrenman sonunda The Best Five Basketbol Yaz Kampı’nın kapanış töreni yapıldı. Türkiye Basketbol Federasyonu Yaz Kampları Direktörü Kıvanç Ayvalıoğlu, oyunculara ve antrenörlere yönelik konuşmasında kendilerinden pes etmeden çalışmaya devam etmelerini isterken kampın genel bir değerlendirmesini yaptı.

Ardından Gaziantep Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan, genç sporculara yönelik bir konuşma yaptı. TBF Yaz Kampları Direktörü Kıvanç Ayvalıoğlu, Özaslan’a katkılarından dolayı bir plaket sundu. Yine Gaziantep Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ali Gür'e de plaket sunuldu. Gaziantep Üniversitesi antrenörü ve okutmanı Bülent Erdoğan da katkılarından ve yardımlarından dolayı plakete layık görüldü. Son olarak Gaziantep Basketbol İl Temsilcisi Güven Alkoçak, kampın Gaziantep’de düzenlenmesine önayak olduğu ve yaptığı katkılardan dolayı Kıvanç Ayvalıoğlu tarafından plaket sunulan bir diğer isim oldu.

Törenin sonunda ise kampın en iyi oyuncularına ABD’li antrenörler ödüllerini dağıttı. Kampın en iyi oyuncusu Batmanlı genç sporcu Şehmuz olurken, Chris Dial kendisinden çalışmaya devam etmesini istedi. The Best Five Basketbol Yaz Kampı toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler