Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Thaili çocuklara İngilizce öğrettiler

  Serda ÖZÇELİK
  08.05.2017 - 11:02 | Son Güncelleme:

  Özel bir lisenin öğrencileri Tayland’da ihtiyaç sahibi ailelere yardım ettiler. Aynı zamanda öğrenciler Thaili çocuklara İngilizce öğrettiler.

  Liseliler Taylandlı öğrencilere destek verdi. Özel SEV Lisesi (SAC) öğrencileri, Tayland’da ihtiyaç sahibi ailelere yardım etti. Teri Benkarmona ve Servet Yaprak rehberliğinde Tayland Udon Thai bölgesinde bir hafta kalarak sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirdiler. Öğrenciler, bu bölgede geçirdikleri süreçte, ilk olarak, evi çeşitli nedenlerle yıkılmış bir ailenin evinin yeniden inşası için çalıştılar. Kendilerine verilen çimento, kum ve taşlarla, evin duvar sıvalarının yapılmasına, taşıdıkları duvar taşları ile odalar arası duvarların örülmesine yardımcı oldular. Proje kapsamında öğrenciler, pazardan yaptıkları alışverişte aldıkları malzemeleri yıkadılar, pişirdiler ve pişirilen yemeklerden yaptıkları paketlerle ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ettiler. Ayrıca mantı açıp, pişirerek, Thaili çalışanlar ile Türk mutfağının lezzetini de paylaşmış oldular.

  Çiftçiye de yardımcı oldular

  Aşırı yağan yağmurlar nedeniyle toprağı zarar görmüş bir çiftçiye de yardım eli uzattılar. Çiftçinin toprağını harmanlayıp, gerekli işlemlerden sonra pataya, mango ve muz gibi meyvelerden dikerek, çiftçinin toprağını yeniden kazanmasına destek oldular. Öğrenciler ayrıca yaşları 8-13 arası bir grup Thaili öğrenciye, İngilizce öğretmek için çeşitli etkinlikler düzenlediler.

  Etiketler: Lise , ÖĞRENCİ
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı