OSMANİYE HABERLERİ

Tgf Genel Başkanı Karaca’dan Ogc’ye Ziyaret

IHA
10.09.2015 - 15:27Son Güncelleme :

TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU GENEL BAŞKANI YILMAZ KARACA, OSMANİYE GAZETECİLER CEMİYETİ'Nİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret etti.
Beraberinde TGF Yüksek İstişare Kurulu Başkanı İbrahim Erdoğan ile birlikte ziyareti gerçekleştiren Yılmaz Karaca, TGF’nun genel kurulu öncesi ziyaretlerde bulunduğunu bildirdi. Osmaniye’de sıcak ve samimi bir karşılama olmasından mutlu olduğunu ifade eden Karaca, “Bundan dolayı sayın başkanımız Gökhan Erkmen ve sizlere çok teşekkür ederim. Bizler böyle birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz zaman daha güçlü oluruz. Ancak maalesef bizim içimizde de bölünmeler oluyor. Bu sadece Osmaniye’de olan bir şey değil. Diğer illerimizde de maalesef var. Fakat meslektaşlarımız birlik beraberlik içinde çalışmalıdır. Bu şekilde daha güçlü oluruz. Fakat bazı meslektaşlarımız bunu etiket olarak kullanmak için cemiyet kuruyorlar. Bizim güçlü olmamızı istemeyenler de bunu destekliyorlar. Bu konuda bizler elimizden geleni yapıyoruz. Son olarak bunu Niğde’de gerçekleştirdik. Daha önce bazı illerde de gerçekleştirdik. Bizim meslekte güçlü olmamız için birlik içinde olmamız lazım” dedi.
Son zamanlarda terörü kınamak bahanesiyle bazı basın kuruluşlarına yapılan saldırıları da kınayan Yılmaz Karaca, “Biz yanlışın her türlü karşısında olmalıyız. Çünkü bizim siyasetle işimiz olmamalı. Cemiyetler de siyaset yapmamalı. Bunu yaparsak mesleğimize ihanet etmiş oluruz” şeklinde konuştu.
Osmaniye’nin adını Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu ile de duyurduğunu ifade eden Karaca, “Bu konuda Menderes Demir Beyi tebrik ediyorum. Biz de her konuda kendisine destek verdik. Bundan sonra da vereceğiz. Türk Dünyası Gazeteciler Şurası’nın 1. Ve 2.’sini düzenledik. Şimdi 3.’sünü de düzenleyeceğiz inşallah. Ayrıca biz TGF olarak Türk Kadın Gazeteciler Şurası da düzenleyeceğiz. Kadın gazetecilerimizi bir araya getireceğiz” diye konuştu.
Ziyarete katılan TGF Yüksek İstişare Kurulu Başkanı İbrahim Erdoğan da Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin yapılanmasını güçlü bulduklarını belirterek, “Meslektaşlarımız tek çatı altında birlik beraberlik içinde olmalı. Parçalanmamız bizleri yönetenlerin işine geliyor. Çünkü medya çok büyük bir güçtür. Bu gücü karşılarında görmemek için bölünmüşlük işlerine geliyor. Bizler bu oyuna gelmemeliyiz” dedi.
Ziyaretin sonunda Genel Başkan Yılmaz Karaca, OGC Başkanı Gökhan Erkmen’e ziyaretinin anısına TGF’nin plaketini takdim etti. Başkan Erkmen de ziyaretten dolayı Karaca ve Erdoğan’a teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Tgf Genel Başkanı Karaca’dan Ogc’ye Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tgf Genel Başkanı Karaca’dan Ogc’ye Ziyaret haberi güncellenecektir.

  OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:32
  • Akşam
   17:55
  • Yatsı
   19:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı